.

.

Clippard ПК-CV12Q Проток Контрола Вентил, Метар Надвор од 1/4 NPT да 3/8 OD Цевки

Clippard ПК-CV12Q Проток Контрола Вентил, Метар Надвор од 1/4 NPT да 3/8 OD Цевки

DEN 132.72

Количина на стоки
Достапно

Мала, компактна големина.Дизајн флексибилност и брз одговор.Комплетна ротација на вентил тело околу гром овозможува оптимално позиционирање на цевки.Посебно прилагодување игла дизајн им овозможува голем вредноста се движи со висока прецизност.Идеален за употреба со полиуретан, најлон, полиетилен и полипропилен цевки.ПК-ФВ Во Линија на Проток Контроли може да биде лесно да се додаде на постоечки circuitry и се лесни и компактна големина.Бидејќи тоа е цевка на цевка за поврзување,-линија проток контроли може да се инсталира како еден метар или метар-излез во вашиот уред.На ПК-C Лактот Контроли се идеални за ниска цена и лесен апликации кога монтажа директно до NPT порта на цилиндар или вентил е потребно.На метар-out верзии, внесувањето воздух текови слободно низ протокот на контрола; издувниот воздух се мерењата преку прилагодување завртка.Со метар-во серија, воздухот е мерењата во преку прилагодување завртки; издувниот воздух тече слободно.Контрола е разновидна преку фино навој прилагодување на завртка.Една заклучување орев е предвидено, така што може да бидат обезбедени во своите завршни амбиент.

Карактеристики на понудата

Слични понуди