.

.

JIHAE115 лупа Убавина shadowless Ладна Светлина, LED Кат 8X Зум Телескопски се Прилагодува Осветленоста wheelbase Помине Здроби

JIHAE115 лупа Убавина shadowless Ладна Светлина, LED Кат 8X Зум Телескопски се Прилагодува Осветленоста wheelbase Помине Здроби

DEN 4390.80

Количина на стоки
Достапно

Ова е убавина, фризер, читање, прецизност инструмент поправка, стоматолошки, везови, тетоважи и други мулти-функционални засилувач.Со лупа и ладење цевка, 8-пати засилување, јасно може да се види детали, како што се кожата, ракописи и на коло.Висок рефракција и висока рефрактивна зголемувачот светилка користи за засилување и ведро, нежно светло, око за заштита, намалување на замор на очите.Лесно да се работи, ONETOUCH почеток, без рачно прилагодување, огледало на прашина маска, маска кога вие не треба да се исчисти го поклопецот на леќите.Зголемувачот светлина може слободно да се свиткани и свиткана слободно, да се осигура дека тоа може да се користи во различни сценарија. ★ Бренд : jiahe115★ Добредојдовте во мојата продавница,★ се надеваме дека ќе може да го најдете производот ви се допаѓа во нашата продавница.★ Главната функција на лупа е да се прошири на слика на предметот.★ Набљудување метод 1 : Набљудување огледало е поблиску до набљудување цел, забележани така што набљудување целна не се движи, и растојанието помеѓу човечкото око и набљудување целна не се промени, а потоа рачно лупа се пресели и се пресели и назад.Се додека сликата не станува остри и јасни,★ Набљудување метод 2 : Премести очила блиску до окото колку што е можно.На зголемувачот не се движи и се движи објектот се додека сликата не е во голема мера се јасни.★ Употреба : 1. Безбоен achromatic леќа.Ова јасно може да се набљудуваат идентификација на кутии и светлината и carcinence, фотографии и скапоцени камења.2. Тоа исто така може да се користи за тестирање на накит сертификација, супстрат површина квалитет, боја корекција, итн.Да читате книга, да читате весник, на работа или да ја користите за многу други апликации.★ Нашиот производ е целосно тестирани, се проверуваат и се одликува пред превозот, па може да се купи со доверба.Име на производ : Magnifier Material : ABS + Hardwarecolor : White Light извор : LED светилка beads Power : 38 WVoltage : 198 V-242 VMagnification : 8 XSize : 33 * (85-178) cm Cable должина : 2 музата Локација : салон за убавина / нокти shop / house Packing листа : 1 * Magnifiernote : Поради разликите помеѓу екран и фотографски светлина, производот може да биде 1-2 см грешка, и ќе има некои слики во боја.Ако имате било какви прашања, молам контактирајте ме на првиот пат.Јас ќе се реши за вас како е можно поскоро.

Карактеристики на понудата

Слични понуди