.

.

Кафе Чај Чашата и Чинијата Наместете Коска Кина Модерните Керамички Чаши Еспресо Cappuccino Чаши Кралската Кафе Кригла и Чинијата Наместете Ананас Чај Првенство Погод?

Кафе Чај Чашата и Чинијата Наместете Коска Кина Модерните Керамички Чаши Еспресо Cappuccino Чаши Кралската Кафе Кригла и Чинијата

DEN 335.76

Количина на стоки
Достапно

☕ Шлаг на торта за вашиот чај партија : Оваа елегантна чај сет со појавување на чинијата и златна лажица комбинација од исклучителна модели со рационализација на контурите за подобрување на вашиот чај дегустација искуство и да ви помогне вкус пијалоци во стилски начин. ☕Храна-безбедно глазура порцелан : се направени од професионални одделение олово-слободните и не-токсични порцелан.Поради дебели ѕидови, овие чаши еспресо може да задржи топлината и арома добро.Тоа може да биде безбедно да се става во микробранова печка, фурна, ладилник, и машина за миење на садови.Лесен за употреба и лесно да се чисти : чаша има рачка, и глазура се чувствува удобно и погодни за обработка.Супа чаша со рачка, мазна глазура, отпорно на гребење, дамка-доказ, лесно да се чисти, нема потреба да се грижите за сос и дамки од масло.Погоден за различни прилики : дали тоа е чај време, чај партија, пријател собирање, семејство вечера, свадба, овој сет на чаши и чинии ќе биде завршувањето на допир на вашата работна маса.Совршен подарок : роденден, свадба, ден на мајката, таткото ден, Божиќ, свадба, housewarming, семеен собир, Денот на Вљубените, Нова Година е Ден, итн.Подароци за роднини и пријатели.Добредојдовте на нашиот YUANFLQ продавница : Ние имаме богато искуство во домаќинството, и постојат многу видови на Кафе во продавница, која се и практичен и евтин.Изберете Кафе ви се допаѓа да се земе дома.Име : кафе cup Popular елементи : мали и fresh Style : Chinese Material : коска china Capacity : 175ml Coffee cup Caliber : 8.4 cm Height : 5cm Coffee saucer Length : 14cm Package содржини : кафе*1, кафе чинијата*1 Care и use1. Ако производот е обложена со 24 K злато, не се загрее во микробранова печка, во спротивно ќе ги кородираат златен раб;2. Тоа е најдобро да се мијат со рака.Доколку користите машина за миење садови, ќе треба да го изберат "керамички" перење функција;3. Тоа е најдобро да не го користите под наглото ладење, како да не се оштети порцелански поради ненадеен температурни промени;4. Ако постои чај дамки, кои не се лесно да се чисти, може да се чисти со сок од лимон или оцет;5. Кога не е мрсна нечистотија, може да се чисти со топла вода, и температурата на водата не треба да надминува 80℃;6. Ако постојат гребнатини на површината, можете да нежно полирање со паста за заби;7. На PH вредноста на којашто мора да биде помеѓу 11-11.5;По-продажбата на услугата : ensuring на задоволство на секој клиент, ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Карактеристики на понудата

Слични понуди