.

.

Правец на Притисок Предавателот, DC24V Црвено Микро Диференцијални Сензор за Котел Рудник за Јаглен(0?100pa)

Правец на Притисок Предавателот, DC24V Црвено Микро Диференцијални Сензор за Котел Рудник за Јаглен(0?100pa)

DEN 995.76

Количина на стоки
Достапно

ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : Овој производ има висока сензитивност и висока точност, и силни анти-преоптоварување способност.ДОБРО ИЗДРЖЛИВОСТ : Силна анти?мешање способност, високо интегриран сензор и засилувач коло, долго?терминот стабилен и сигурен.ВИСОК-КВАЛИТЕТ MATERAL : Направен од умре?фрлија алуминиумски легури, 0 точка и точноста на коло не треба да се прилагоди.ДОБРО ДИЗАЈНИРАН за : Користење на уникатни стрес изолација технологија, по прецизни температурна компензација и висока стабилност засилување за обработка на сигналот на мери медиум е претворена во 4-20m A излезниот сигнал.ОБЕЗБЕДУВАЊЕ на КВАЛИТЕТ : Со строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Функција : 1. Овој производ има висока сензитивност и висока точност, и силни анти-преоптоварување способност. 2. Силна анти?мешање способност, високо интегриран сензор и засилувач коло, долго?терминот стабилен и сигурен. 3. Направени од умре?фрлија алуминиумски легури, 0 точка и точноста на коло не треба да се прилагоди. 4. Користење на уникатни стрес изолација технологија, по прецизни температурна компензација и висока стабилност засилување за обработка на сигналот на мери медиум е претворена во 4-20m A излезниот сигнал. 5. Со строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Спецификација : Предмет Тип : Ветрот Притисок Предавателот Материјал : Алуминиум легура Мерење Медиум : Не-корозивен гас Преоптоварување на Капацитетот : Single-ended минимум издржат напонот 4 Kpa, максимално го издржат напонот не може да надмине 25 пати опсег на Мерење на Точност : 0.2%FS повратен Сигнал : 4~20m A Напојување : DC24 V Жица Должина : Околу. 50cm / 19.7 во Пагоди Устата Дијаметар : Прибл. 8mm / 0.3 во Температурата Лебдат : ±0.1%FS/℃ Амбиентниот Температура : -30℃~+80℃ Животната средина Влажност : ≤85%RH Применливи Средина : Широко се користи во мерење притисок во чисти соби, котли, прашина колектори, правосмукалки, електрани, клима, итн.Големина : Прибл. 60mm / 2.4 во 51mm / 2in 45mm / 1.8 во 20mm / 0.8 во 64mm / 2.5 во 4mm / 0.2 во 40mm / 1.6 во 35mm / 1.4 во 30мм / 1.2 во 10мм / 0.4 во 1.5 mm / 0.1 во Пакет Листа : 1 x Правец на Притисок Предавател.

Карактеристики на понудата

Слични понуди