.

.

Lovejoy 69790413795 SX302-6 Hub, 3-3/8 се Роди, Keyway, 5.32 Должина Преку Создаден

Lovejoy 69790413795 SX302-6 Hub, 3-3/8 се Роди, Keyway, 5.32 Должина Преку Создаден

DEN 2349.60

Количина на стоки
Достапно

Unitized диск пакет со 6 топ дизајн.Torsionally цврсти без било backlash.Нема потреба за подмачкување или одржување.Не носи делови и висока отпорност на тешки услови на животната средина.На SX Вид спојка има две flex авиони, еден на секој диск пак, дозволувајќи им на оваа спојка да се приспособат паралелно, аголна и axial неусогласеност со утврдени граници.На SX цевки можат да бидат опремени со преоптоварување bushings да се заштити диск пакет во текот на вртежен момент услови и може да делува како анти-стапот уред.SX спојки се собрани во времето на инсталацијата на опремата, каде што на спојување ќе биде во услуга.

Карактеристики на понудата

Слични понуди