.

.

Vestil БТА-05007854 Алуминиум Камион Dockboard, 5000 lb. Капацитет, 78 x 54, Сребро.

Vestil БТА-05007854 Алуминиум Камион Dockboard, 5000 lb. Капацитет, 78 x 54, Сребро.

DEN 1735.20

Количина на стоки
Достапно

100 проценти алуминиумска конструкција обезбедува солиден долготрајна Употреба.Воскресна-дијамант упатуваа плоча backboard површината е во согласност со БЗР.Заварени алуминиум заклучување нозе под dockboard да се усогласат со БЗР.Beveled влез и излез рабови се обезбеди непречено транзиција.Алуминиум Камион dockboard е конструиран и изграден за да се зголеми Безбедноста при ракување со тешки вилушка камиони и носивост.На beveled edge е дизајниран за непречено влез и излез.Заклучување нозе се спречи движење за време на утовар и истовар операции.Заклучување нозе се нерамна да им овозможи на Backboard да седат canted, а не се во употреба, за полесно подигнување со вилушка камиони.Заварени алуминиум Безбедност curbs спречите случајно runoffs и да се обезбеди видлив возење лејн.Кога го користите три тркала вилушка камиони цел Backboard со капацитет од најмалку четири пати на подигање на капацитетот на вилушка Камион.Ширина на dockboard треба да биде најмалку 15 (во.) поширока од товарот или опрема поминува помеѓу curbs.Наведнуваат е 11° и 9" од работ и нозете се 12" од работ.Произведени во согласност со БЗР.

Карактеристики на понудата

Слични понуди