.

.

POWERTEC 110550 8 PSA 80 ронки Алуминиум Оксид Лепило Пескарење Диск (Пакување од 10)

POWERTEC 110550 8 PSA 80 ронки Алуминиум Оксид Лепило Пескарење Диск (Пакување од 10)

DEN 335.76

Количина на стоки
Достапно

Премиум алуминиум оксид жито за оптимално пескарење капацитет.Притисок чувствителни лепило поддршка и C-тежина на хартија.Смола на смола обврзници за отпорност на топлина.Во согласност намали и единствен завршува.Апликации : дрво/алуминиум/обоени метал/пластика/fiberglass/насликани површини.POWERTEC алуминиум оксид пескарење дискови нудиме брза, ефикасна, остар и единствен сечење за пескарење работни места кои бараат солза отпорен материјал и издржливост.Овие индустриска сила пескарење додатоци се изработени од премиум алуминиум оксид жито, и поткрепени со највисок квалитет притисок осетлив лепило.Страшно вредност, ќе биде воодушевен со резултати ќе се постигне со овие здрав, сигурен и ефикасен пескарење дискови.Ние се стремиме да, дека вашиот пескарење работа секогаш е врвот одделение и нерви слободно POWERTEC Алуминиум Оксид Пескарење Дискови нуди брзо, ефикасно, остар и единствен сечење за пескарење работни места кои бараат солза отпорен материјал и издржливост.Се користи на стационарни диск сандерс или случаен орбита сандерс, овие индустриска сила пескарење додатоци се изградени на премија, термички обработени алуминиум оксид жито и поткрепени со највисок квалитет притисок осетлив лепило која го задржува дискови од летање надвор во текот употреба.Страшно вредност, ќе биде воодушевен со резултати ќе се постигне со овие здрав, сигурен и ефикасен пескарење дискови.Имаме за цел да бидете сигурни дека вашиот пескарење работа секогаш е врвот одделение и нерви слободно.

Карактеристики на понудата

Слични понуди