.

.

Eyech Сет од 6 1/2 Инчи месо тело Круг од Над Ивица Рутер Битови Поставите Заокружување Над Рутер Малку Сет Машини за Мелење Машина Алатки -1/8 1/4 5/16 3/8 7/16 1/2 Радиус

Eyech Сет од 6 1/2 Инчи месо тело Круг од Над Ивица Рутер Битови Поставите Заокружување Над Рутер Малку Сет Машини за Мелење Машина

DEN 551.76

Количина на стоки
Достапно

6 Рутер битови со Радиус големини : 1/8", 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2". 1/2 инчен месо тело.Направени од страна на Премиум квалитет C3 Микро-жито Карбид Секачи со Build-up & Отпорни на Топлина Тефлон за почиста сечење.Погоден за сите намалувања состав материјали, plywoods, иверица hardwoods,МДФ и softwoods.Употреба на CNC и други автоматски рутери, како и рачен и пинг-монтирани преносни уреди.Цврст Челик, Прекалени Тела со Анти-Провизиите за Дизајн и CNC балансирана со висок квалитет водич лежишта.Eyech 6pc Круг над Ивица Рутер Малку 1/2 инчи месо тело Карактеристики√Build-up & Отпорни на Топлина Тефлон.√Специјални анти-провизиите дизајн за максимална безбедност за време на првичниот почнувајќи намалувања√Топлина третираат целосно појачани тела можат ефикасно да се спречи кршење или виткање под висок-брзина на условите за работа√Во рутер, маса, шаблонот ќе биде позициониран под работата парче√Може да се користи за да се создаде мала украси кои може да се примени на многу проекти, како и круната на калапи build-up прозорци Спецификација : C3 Карбид Cutters Body : Цврсти Појачани Steel Shank : 1/2"Радиус : 1/8", 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2" Пакетот Вклучува : 1 Сет на 6pcs Рутер Битови.

Карактеристики на понудата

Слични понуди