.

.

Pyle Морски Звучници - 4 Инчен 2 Начин на Водоотпорни и Отпорни на Временските Отворено Аудио Стерео Звук Систем со 100 Вати Енергија и Низок Профил, Тенок Стил на Дизајн

Pyle Морски Звучници - 4 Инчен 2 Начин на Водоотпорни и Отпорни на Временските Отворено Аудио Стерео Звук Систем со 100 Вати Енергија

DEN 647.76

Количина на стоки
Достапно

ВОДООТПОРЕН : Доаѓа со 2 морски звучници кои се водоотпорен со стандардна големина од 4 инчи секој.Може да се користи за повеќе возила поради тоа што има временски отпорни функција да го издржат тешките вода нота и други надворешни услови.НИЗОК ПРОФИЛ ДИЗАЈН : Изградени со низок профил, дизајн кој лесно може да се инсталира на бродовите, морски watercrafts и други off-road возила.На класична црна изгледаат исто така, дава дополнителна стил на возилото.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Овие морски јазик се лесно да се инсталира со 9.8 нозе wirings што доаѓа со пакет.Тоа, исто така, има еден универзален стандард ОЕМ замена големина со вкупно говорникот дијаметар од 5.2 инчи и монтажа на длабочина од 9 инчи.ВРЕМЕТО ОТПОРНИ : Овие временски отпорни јазик се направени од алуминиум домување за солиден и издржлив дизајн.Тие се, исто така, конструиран со ABS машински заптивка и скара за борба против сонцето штета предизвикана од ултравиолетовите зраци.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Овие морски јазик се лесно да се инсталира со 9.8 нозе wirings што доаѓа со пакет.Тоа, исто така, има еден универзален стандард ОЕМ замена големина со вкупно говорникот дијаметар од 5.2 инчи и монтажа на длабочина од 9 инчи.Модел : PLMRS4 B4" Низок Профил Морски Одделение Speakers Waterproof Оценет Морски Јазик, Ниска Профил Тенок Стил Говорникот Пар, 4.0" -инчен (100 Вати) Карактеристики : Вклучува (2) Компонента Speakers Waterproof & Времето-Отпорни Design Rugged Морски Одделение Construction Low-Тенок Профил Стил Говорникот Housing2-Начин Целосен Опсег Стерео Звук Reproduction Molded ABS Машински Кошница и Grill Universal Стандард ОЕМ Замена Size For Брод, Морски Watercraft & Off-Road Vehicles What е во Кутија : (2) Морски Звучници(2) Звучник Поврзување на Жици, 9.8' ft.Инсталирање / Монтажа : Вкупно Говорникот Дијаметар : 5.2" -inches Cut-Out Дијаметар : 3.7" inches Total Говорникот Длабочина : 1.5" -inches Mounting Длабочина : 0.9" inches Technical Спецификации : Излезна Моќност : 100 Вати МАКС (50 Watt RMS)Звучник Димензии : 4.0" -inches Voice Серпентина Тип : Aluminum Impedance : 4 Ohm Magnet : 3.4 Oz Frequency Одговор : 90 Hz-18khz Construction Материјал : Инженерните ABSPyle е морски звучници се изградени со алуминиумски материјали и други трајни супстанции за солиден систем за звук.Говорници се, исто така, водоотпорен да го издржат водата и временските отпорни на борба сонцето штета.Прирачник е вклучена многу едноставен и лесно да се следат инструкциите за инсталација.

Карактеристики на понудата

Слични понуди