.

.

Олимп ДС-9500 Професионални Дигитални Dictation Рекордер WiFi со Полнење Лулка и на Случај

Олимп ДС-9500 Професионални Дигитални Dictation Рекордер WiFi со Полнење Лулка и на Случај

DEN 1456.56

Количина на стоки
Достапно

Снимајте ги вашите гласовни и да управувате со dictation workflow, со зголемена јасност и зголемена флексибилност во било која средина.Со напредни функции, вклучувајќи Wi Fi технологија, супериорен бучава поништување на системот, како и зголемена структурните интегритетот, ДС-9500 ќе се поедностави вашата работа и да се подобри dictation управување со ефикасност.Wi Fi способност ви овозможува да испратите dictation веднаш до вашиот transcriptionist без USB кабелот, докинг станица, или компјутер.Интелигентни двојна микрофони контрола на directionality да се задржи фокусот на лицето dictating и сузбивање на амбиенталниот шум во канцеларии, болници, автомобили, аеродроми, и други бучни околини.Тројна слој студио квалитет филтер обезбедува точни глас го фати, додека намалување на несаканите звуци, вклучувајќи здив "се појавува" и правец на вибрации.Ова осигурува супериорен во однос на точноста и зголемена функционалност ефикасност.Збиена во 1.5 – метар (4.9-ft) shockproof, алкохол избрише отпорни на телото и опремени со оптички излизгајте го прекинувачот, ДС-9500 е дизајниран да биде силна и сигурен вреден работник во тешки употреба средини.Заврши со 256-битна AES енкрипција и уред заклучување со pin, ДС-9500 дава доверливи безбедност за вашиот повеќето чувствителни информации.

Карактеристики на понудата

Слични понуди