.

.

Acrux7 Обновливи Пескарење Сунѓер, 24 КОМПЈУТЕРИ Влажни и Суви Пескарење Блок Крупни/Среден/парична Казна/Superfine 4 Различни Пескарење Блокови, Перат Влажно и Суво Sandpaper С

Acrux7 Обновливи Пескарење Сунѓер, 24 КОМПЈУТЕРИ Влажни и Суви Пескарење Блок Крупни/Среден/парична Казна/Superfine 4 Различни Пескарење

DEN 455.76

Количина на стоки
Достапно

МАТЕРИЈАЛ И ГОЛЕМИНА на : Овие пескарење сунѓери се направени од алуминиум оксид и висока густина сунѓер, секој пескарење блок големина е 3.94 x 2.76 x 0.98 инчен/ 100 x 70 x 25 mm.ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 24 парчиња пескарење сунѓери (4 оценки во секој пакет).Тоа вклучува superfine (одделение 400 - 500), добро (240 - 320) medium (одделение 120 - 180), и крупен (одделение 60 - 80).На грануларност станува coarser како број се добива помала.Ова значи полирање ќе имаат повеќе ефект.ПОВРШИНАТА МЕЛЕЊЕ : Идеален за површината мелење.На пример, мелење arcs, лак-форма делови, итн.Тоа може да биде добро во прилог на лак површина, ефективно избегнување на не-кружни феномен предизвикан од обичните sandpaper мелење.СУВА & ВЛАЖНО МЕЛЕЊЕ : Овие песок блок е перат и еднократно, можат да се користат и влажно и суво.Тоа е погодно да се чисти, издржливи и лесен за контрола, не е лесно да се кине.Ве молиме екструдиран вода по употреба, и да се стави тоа во вентилирани и суво место да се продолжи својот животен век.ПОВЕЌЕ намени : Прилично полирање алатка за машини за полирање мебел, килибар полирање, метал derusting полирање и кујнски апарат за чистење.Ве молиме имајте на ум дека тоа не треба да се користи на котел слој на површината.Ord Live Пескарење блокови може да се користи на дрво, стакло, боја, метал, пластика, порцелански или base, итн.ФУНКЦИЈА Користење на висока густина сунѓери како база материјал, отпорноста е одлична -Пластичност е силна, и тоа не е лесно да се солза -дизајн на bevel edge е повеќе погодна за полирање делови -Може да се користи за влажно или суво -Садење на песок на четири страни можат ефикасно да се подобри услугата живот и намалување на трошоците.СПЕЦИФИКАЦИИ Материјал - Алуминиум оксид и сунѓерот Големина - 3.94 x 2.76 x 0.98 инчи (100 x 70 x 25мм) Одделение – Superfine (одделение 400 до 500) medium (одделение 120 до 180) Груб (одделение 60 до 80) глоба (одделение 240 до 320) Количеството : 24 pieces PACKAGE се ВКЛУЧЕНИ : 6 X Крупни Пескарење Сунѓери 6 X Медиум Пескарење Сунѓери 6 X Фино Брусење Сунѓери 6 X Superfine Пескарење Сунѓери.

Карактеристики на понудата

Слични понуди