.

.

Marumi 82 mm Дигитални Висок Степен на ND16 Филтер за Камерата

Marumi 82 mm Дигитални Висок Степен на ND16 Филтер за Камерата

DEN 814.80

Количина на стоки
Достапно

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .НД филтри се особено корисни при снимањето во светли сончева светлина услови или високо рефлективна површината на водата.Намалување на светлината волумен без какви било промени во боја.Секој филтер користи специјално развиени за ултра-ниска рефлексија слој за да се намали внатрешна рефлексија исклучите камери вградени во CCD и CMOS Сензори.Опис на производот нов спектар на четири Marumi DHG ND филтри се сега на располагање за користење во различни ситуации - на пример, да се создаде динамична изразување преку долга изложеност, или да се спречи разнесени од нагласува предизвикани од над изложеност.НД Филтри, кои можете да ја намалите светлината волумен без какви било промени во боја, се овозможи дури и на почетниците фотограф кој е запознаен со бавно shutter speed или ирис контрола за да се направи разлика во нивните слики.Светлината волумен може да се намали со користење на ND Филтер, и можете да намерно контрола shutter speed и ирис вредност.НД филтри се особено корисни при снимањето во светли сончева светлина услови или високо рефлективна површината на водата.Кога го користите ND Филтри, снимање со користење на tripod се препорачува.Marumi DHG (Digital Висок Степен) филтри биле специјално дизајнирани со Дигитална Фотографија во умот.Секој филтер користи специјално развиени за ултра-ниска рефлексија слој за да се намали внатрешна рефлексија исклучите камери вградени во CCD и CMOS Сензори.Други анти-одразуваат карактеристики вклучуваат посебни тенок рамка со сатен мазна завршница и црно мастило процесот на стакло работ да се елиминира одблесокот.Сет Содржи : Marumi Филтер.

Карактеристики на понудата

Слични понуди