.

.

AFSEMOS LED Црна Светлина,Висока Моќност 60W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина,AFSEMOS IP66-Водоотпорен со Приклучокот за Црна Светла Забави,Родендени,Светат во Темница,Фаза Осв?

AFSEMOS LED Црна Светлина,Висока Моќност 60W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина,AFSEMOS IP66-Водоотпорен со Приклучокот за Црна Светла

DEN 782.16

Количина на стоки
Достапно

{Одлична blacklight} : 60 W УВ blacklight Со 150 степен широк зрак агол, кои пространа дневна соба, или двор или друга надворешна страна на самото место.што нуди многу повеќе интензивна невидлива светлина за да направи флуоресцентни супстанции сјај светло, да ви донесе различен визуелно искуство.УВ ламбата и спрејот е составен од 125 индивидуални светилка монистра и има добра флуоресценција ефект,Посветла и повеќе издржливи. {IP66 Водоотпорен , Чувствувате Топлина Дисипација} ув ламбата и спрејот се користи напредна алуминиум радијатор и здрав нерѓосувачки челик, алуминиум обвивка опремени со слој третман и напредни топлина мијалник дизајн.дури и да се работи за долго време, ув blacklight не ќе биде многу жешко, исклучително безбедни. {Широк Апликации} На флуоресцентна светлина неонски е идеален за многу сцени да се користи, како што е ув црна светлината сјајот партија, роденден, ноќта на вештерките и божиќ сјај страни, телото се наслика сјај, фаза осветлување, светат во темница ефекти,флуоресцентни постер сјај, уметност ликовна уметност работа осветлување итн. {Лесно да се Инсталира & Преносни } Нашите црна светлината потоп светлината може да се користи насекаде со штекер, Нема потреба за жици.Лесно до позиција со прилагодливи заградата.Носат приклучок и да се префрлате, полесно да користите и посигурни. {Одлични услуги на клиентите} : Ние обезбедување на бесплатна услуга за замена во рок од 12 месеци.Ако наидат на проблеми во текот на користење, ве молиме кликнете на "продавачот контакт" да контактирате со нас, ние ќе ви послужи во рок од 24 часа.Wattage : 60 W.Напон : 100-240 volts.Големина на : 9.4*8.6*4.5 инчи.Линија должина : 4 нога (Со приклучок и вклучете).Зрак агол : 150°.Заштита ниво : IP66 водоотпорен и dustproof.Материјал : метал + стакло.Инсталација : 180 степени прилагодливи заградата за лесно позиционирање и лесен за инсталација на ѕидови и подови.Пакетот вклучува : . -1 x 60 W УВ ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина. -1 x прирачник за корисникот.Школка е направен од Умре-фрлија алуминиумски домување,Сенка материјал од Екстра-силна калено стакло.Лесна контрола од страна на Приклучокот, висока моќност ултравиолетова светлина единица, Долг животен век .180° Прилагодливи загради за лесно позиционирање, издржлив и лесен за инсталација.Се создаде прекрасен атмосфери на свирки или партии, работи одлично со УВ тело бои & флуоресценција.Идеален за црна светлината перформанси и партии.Научно-истражувачката дејност и експерименти.Аквариум осветлување и стерилизација,итн.Повеќе не се загрижени за дожд отворено.Може да се користи како вашата надворешна декорација. 180 степен прилагодливи светилка тело што може да се залепи на ѕидот и подот. 150° на зрак агол и широк на зрачењето.ви Даде на најширокиот спектар на црно светлосни ефекти.Добар дисипација на топлина и сигурен перформанси. (Кога УВ ламбата и спрејот се користи, тоа ќе генерира голема количина на топлина, и добар дисипација на топлина може да го продолжат својот живот.).

Карактеристики на понудата

Слични понуди