.

.

Чудо Растенија Органско Сина Tansy Етерично Масло - Чиста Tanacetum Annuum - Терапевтски Одделение (5ML)

Чудо Растенија Органско Сина Tansy Етерично Масло - Чиста Tanacetum Annuum - Терапевтски Одделение (5ML)

DEN 352.80

Количина на стоки
Достапно

ГЛАВНИТЕ ХЕМИСКИ КОМПОНЕНТИ : Sabinene (19.86%), Camphre (10.57%), Chamazulene (7.03%).БОТАНИЧКОТО ИМЕ : Tanacetum Annuum / ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО : Мароко.РАСТЕНИЈАТА ДЕЛ : Лисја / МЕТОД НА ЕКСТРАКЦИЈА : Пареа Дестилирана.АРОМА : Слатка, Овошен, Суптилно Флорални, Camphorous. 5ml во Жолто Обоени Европската Dropper Шише.Сина Tansy Етерично Масло доаѓа од мал цвет што расте во Мароко.Ова масло е исто така познат како Мароко Камилица или Марокански Tansy масло, и е добро позната по својата богата со сина боја се должи на присуството на chamazulene, уникатен соединение.Нашата Сина Tansy Етерично Масло содржи 7.03% chamazulene, што е повисоко од просекот 3-6% од повеќето други Мароко Сина Tansy.Сина Tansy е многу ретка етерично масло, и таму се чести недостатоци во снабдувањето.За жал, ова значи дека некои сини tansy масло, кое е достапно на пазарот најчесто се adulterated.Чудо Растенија, само обезбедува 100% чист, терапевтски одделение Сина Tansy Етерично Масло извори директно од фабриката.Боја/Конзистентност : Длабоко Сина Боја Со Среден Consistency Aroma : Слатка, Овошен, Суптилно Флорални, Camphorous Perfumery Забелешка : Средината.

Карактеристики на понудата

Слични понуди