.

.

Dreambaby 3 Фаза Бебе Заболување & За Нега На Забите (Бели)

Dreambaby 3 Фаза Бебе Заболување & За Нега На Забите (Бели)

DEN 417.36

Количина на стоки
Достапно

9g PP+ 3g TPE+ 0.5 g Најлон.Започнете на почетокот да се промовира здрава забна навики.Фаза 1 -нежно масажи болно и чувствителни непца.Фаза 2 - одлична за чистење и масажа на непцата, заб прирабници и бебешките заби.Фаза 3 - дете четка за заби.Ергономски лесно зафат се справува.Опис на производот На Dreambaby 3 фаза бебе пиштол и Забот се грижи четки е одличен начин да се помогне во промоцијата на здрав стоматолошки навики рано.Со својата ергономски рачки и дизајн за малку усти, тие се направи полесно за малите за да се четка.Фаза 1 – има текстура површината на четка нежно масажи и ги ублажува болките и чувствителни непца.Фаза 2 – е одлична за чистење и масажа на непцата, Заб rim и бебешките заби.Фаза 3 – дете четка со неговиот компактен главата и кратки влакна обезбедува голема орална хигиена за развој на забите.Сет Содржи : 3 x Четка (1 x Фаза 1 четка 1 x Фаза 2 Четка 1 x Фаза 3 Четка).

Карактеристики на понудата

Слични понуди