.

.

Топла Облога Подлога, обичен пелин Печ Кожата Пријателски Дише за Рамо Лактот Заграда

Топла Облога Подлога, обичен пелин Печ Кожата Пријателски Дише за Рамо Лактот Заграда

DEN 174.96

Количина на стоки
Достапно

Премиум Материјал : Овој patch е направен од премиум памук и лен, мрежа пенетрација, дише кожата и пријателски.Преносни : Ова moxibustion печ е лесен и компактен, лесен за носење, погодна за многу прилика.Соодветна Големина : има големина на x 5.9 3.9 во, која е погодна за топли компреси како што се рамо заштитници и лактите заштитници.Цел : На обичен пелин подлога може да се стави на електрична рамо подготвуваат и лактите заштитник за топла облога.Лесен за Користење : Користете тоа со рамо стража и лактите стража, дозволете топлината да навлезат да се загрее на рамениците и лактите за време на топла облога.Функција : 1. Цел : На обичен пелин подлога може да се стави на електрична рамо подготвуваат и лактите заштитник за топла облога.2. Лесен за Користење : Користете тоа со рамо стража и лактите стража, дозволете топлината да навлезат да се загрее на рамениците и лактите за време на топла облога.3. Соодветна Големина : има големина на x 5.9 3.9 во, која е погодна за топли компреси како што се рамо заштитници и лактите заштитници.4. Премиум Материјал : Овој patch е направен од премиум памук и лен, мрежа пенетрација, дише кожата и пријателски.5. Преносни : Ова moxibustion печ е лесен и компактен, лесен за носење, погодна за многу прилика.Како да го Користите : Препораки за Користење : Ако фреквенцијата на употреба е висока, го замени тоа во околу 15-20 дена, и ако фреквенцијата е ниска, го замени тоа во околу 30 дена.Спецификација : Предмет Тип : обичен пелин Подлога Материјал : Памук и Linen Size : Прибл. 15 x 10cm/x 5.9 3.9 in Application : Топли облоги за рамо стража и лактите гарда.Пакет Листа : 1 x обичен пелин Подлога Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 1‑2cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Овој производ не може да самоуправа топлина или стап.Тоа треба да се користат со топла облога голема заграда (топла облога заграда треба да бидат подготвени од страна на себе си).

Карактеристики на понудата

Item Type:
Wormwood Pad
Material:
Cotton and Linen
Size:
Approx. 15 x 10cm/5.9 x 3.9in
Application:
Hot compresses for shoulder guard and elbow guard.
Package List:
1 x Wormwood Pad  :
1. Please allow 1‑2cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. This product cannot self heat or stick. It needs to be used with a hot compress brace (the hot compress brace needs to be prepared by yourself). :

Слични понуди