.

.

Стивен Јосиф унисекс-бебе Силикони Лигавче

Стивен Јосиф унисекс-бебе Силикони Лигавче

DEN 335.52

Количина на стоки
Достапно

100% Силикон.Увезени.Предвремени затворање.Машина За Миење Садови Безбедно.СИЛИКОНСКИ BIBS : Оброк само што влегов во целина многу cuter!Нашите силикони bibs се дизајнирани со една трошка catcher што помага да се задржи храна исклучување на подот, но исто така може да се користи за да се задржи богатства и играчки за време на игра време.Овие bibs се лесни и супер меки да се заштити вашиот малку еден кожата и најдобриот дел е, тие се машина за миење садови безбедно!.ПРИЛАГОДЛИВИ ДИЗАЈН : Убаво дизајниран bibs направен од супер мек силикон, со oodles на печатење!Се врзуваат околу вратот за да се спречи од влече надвор лесно и да остане безбедно во години.Четири вратот големини за да се олесни употребата на различни старосни групи на доенчињата и малите деца.ДЕТАЛИ : Дизајниран со флексибилни фати послужавник да се задржи се исчисти бриз.Нашите силикони bibs се дизајн со голем капацитет catcher џеб која може да го фати храна и нема да се истури од.МАТЕРИЈАЛ : 100% силикони, направени од храна одделение силиконски, овие радосна bibs се BPA и phthalate слободни.ГРИЖА ИНСТРУКЦИИ : машина за миење Садови безбедно.Лесно да се чисти, нашите силикони лигавче се противи на дамки и не апсорбира вода.Се мијат со сапун.Оброк само што влегов во целина многу cuter!Нашите силикони bibs се дизајнирани со една трошка catcher што помага да се задржи храна исклучување на подот, но исто така може да се користи за да се задржи богатства и играчки за време на игра време.Овие bibs се лесни и супер меки да се заштити вашиот малку еден кожата и најдобриот дел е, тие се машина за миење садови безбедно!Убаво дизајниран bibs направен од супер мек силикон, со oodles на печатење!Се врзуваат околу вратот за да се спречи од влече надвор лесно и да остане безбедно во години.Четири вратот големина за да се олесни употребата на различни старосни групи на доенчињата и малите деца.Дизајниран со флексибилни фати послужавник да се задржи се исчисти бриз.Нашите силикони bibs дизајн со голем капацитет catcher џеб која може да го фати храна и нема да се истури од.Изработени од 100% силикони, направени од храна одделение силиконски, овие радосна bibs се BPA и phthalate слободни.Машина за миење садови безбедно.Лесно да се чисти, нашите силикони лигавче се противи на дамки и не апсорбира вода.Се мијат со сапун.

Карактеристики на понудата

Слични понуди