.

.

Френк LoesserПОВЕЌЕТО СРЕЌЕН FELLA Едвин Steffe/Елена Скот/Уметност Lund/Libi Staiger 1960 Лондон Програма (Playbill)

Френк LoesserПОВЕЌЕТО СРЕЌЕН FELLA Едвин Steffe/Елена Скот/Уметност Lund/Libi Staiger 1960 Лондон Програма (Playbill)

DEN 719.76

Количина на стоки
Достапно

Ова е ретка програма (playbill) од Оригиналната Вест енд производство на ФРЕНК LOESSER музичка комедија "ПОВЕЌЕТО СРЕЌЕН FELLA" на Колосеумот Театар во Лондон. (Оригиналната Бродвеј продукција отвори 3 Мај, 1956 година во Кралскиот Театар во Њујорк и се стрча за 676 настапи.Лондон производство отвори 21 април, 1960 година и се стрча за 288 изведби.) ...На ансамбл актерите вклучени INIA WIATA, ЕДВИН STEFFE, ЕЛЕНА СКОТ, УМЕТНОСТ LUND, LIBI STAIGER, ЏЕК De LON, НИНА VERUSHKA, РИКО FROEHLICH, РАЛФ FARNWORTH, ЏОН КЛИФОРД, ВИЛИЈАМ DICKIE и ВАЛТЕР MIDGLEY ...КРЕДИТИ : Книга, Музика и Песна од ФРЕНК LOESSER ("Каде е Charley?", "Момци и Кукли", "Greenwillow", "Како да се Успее во Бизнисот Без Навистина се Обидува"), врз основа на SIDNEY ХАУАРД е "Тие Знаеја Што сакаат"; Сетови и Костими дизајниран од страна на ТОНИ WALTON; Кореографија, со РАЛФ БОМОНТ; Режија на ЏЕРОМ ESKOW; Произведени од страна на Ж. М. TENNENT LTD.во соработка со ФРЕНК ПРОДУКЦИИ, INC.by аранжман со KERMIT BLOOMGARDEN и LYNN LOESSER ...ДЕТАЛИ : На дваесет страница playbill мерки 6 5/8" X 8 3/4" инчи и вклучува целосна производство кредити, фрли се во листата, синопсис на сцени, листа на музички броеви и индивидуални фотографии и bios-от на секоја од водечките актери ...СОСТОЈБА : Со исклучок на creasing да го капакот и умерена работ носат, ова playbill е во многу добра состојба и ќе направи прекрасен прилог на собирање на било музички театар aficionado или историчар.Оваа ставка ќе биде внимателно спакувани во заштитна, carded ракав и поддржани од страна на тврд картон.

Карактеристики на понудата

Слични понуди