.

.

InControl - Водоотпорен Тишина Панталона - Пелена Капак (Црн) (Млади (XXS))

InControl - Водоотпорен Тишина Панталона - Пелена Капак (Црн) (Млади (XXS))

DEN 527.76

Количина на стоки
Достапно

ПАКЕТ КОЛИЧИНА/ГОЛЕМИНА : Пакување од 1, Младост (XXS) : 21" - 27" (половината), 30" (max хип), 14" - 17" (нога), 8.75" (crotch).МАТЕРИЈАЛ : Релативно не-rustling мазни, издржливи, дише, и водоотпорен PUL материјал.УПОТРЕБА : Помага во намалување на crinkling на пластични поддржан од пелени, намалување на мириси, и да се спречи протекување.НЕГА : Овој жадувам е издржлив и може да биде машина изми и падна сува на ниско ниво.Не користат хлор кајгана. ★ INCONTROL - ВОДООТПОРЕН ТИШИНА ПАНТАЛОНА - ПЕЛЕНА КАПАК (ЦРНА, ПАКУВАЊЕ ОД 1) (Младост - XXS) ★Тишина панталони се многу трајни и лесни да се грижи за, исклучително удобно, што ги прави оптимален избор за секојдневно активни носат.Овие тишина панталони се поладна од другите водоотпорни панталони, благодарение на нивните breathability.Со малку истегнување, овој жадувам обезбедува лесен, удобен и сигурен одговара.Се препорачува за мала до средна уринарна инконтиненција, додека со користење на краток или бустер подлога за да им помогне со вашиот инконтиненција потреби.Широк crotch дизајн accommodates влошки и перат или пелени за еднократна употреба.Ве молиме мерка за да ги собере нозете првиот, тогаш мерка да се вклопи во половината/хип.Види големината во слики и подолу.Големини : Млади (XXS) - 21" - 27" (половината), 30" (max хип), 14" - 17" (нога), 8.75" (crotch) Тинејџерски (XS) - 24" - 30" (половината), 33" (max хип), 17" - 20" (нога), 9" (crotch) Мали - 27" - 34" (половината), 38" (max хип), 18" - 22" (нога), 9.5" (crotch) Средно - 29" - 41" (половината), 45" (max хип), 20" - 26" (нога), 10" (crotch) Големи - 33" - 47" (половината), 50" (max хип), 21" - 29" (нога), 10.5" (crotch) X-Large - 36" - 54" (половината), 57" (max хип), 25" - 32" (нога), 12" (crotch) 2 X-Големи+ - 45" - 63" (половината), 68" (max хип), 26" - 37" (нога), 14" (crotch) Bariatric 1 (3 XL-5 XL) : 53" - 76" (половината), 82" (max хип), 29" - 42" (нога), 17" (crotch) Bariatric 2 (6 XL-8 XL) : 70" - 102" (половината), 108" (max хип), 33" - 46" (нога), 22" (crotch).

Карактеристики на понудата

Слични понуди