.

.

Mitutoyo 1921T-10CAL Dial Индикатор со Калибрација, 4-48 UNF Конец, 3/8 Матични Дијаметар, Повлечи Назад, 0-20-0 Читање, 1.22 Dial Дијаметар, 0-0.1 Спектар, 0.001 Дипломирањето, -0.001 Точност, Бела

Mitutoyo 1921T-10CAL Dial Индикатор со Калибрација, 4-48 UNF Конец, 3/8 Матични Дијаметар, Повлечи Назад, 0-20-0 Читање, 1.22 Dial

DEN 4376.40

Количина на стоки
Достапно

Стандардниот dial индикатор со 0.375" дијаметар на стеблото, а #4-48 UNF контакт точка тема планината, и изборот на бело или црно лице, за мерење на површината варијации во фракционо инчи.Единици се прикажани во фракционо инчи и има ротирачки рамки и ограничување на маркери.Избор на стан или повлечи се врати за различни монтажа опции.Матични дизајн обезбедува долго стегање спектар, без преку завртка-дупка на рамка за прашина - и отпорност на вода, и involute криви подигање на рачката овозможува непречено движење на вретеното и dovetail заеднички за инструмент-помалку конекција.Ги исполнува ANSI стандардите, Јапонски Индустриски Стандард (JIS) B7503-1997 година, и Американскиот Gage Дизајн (AGD) стандарди за лице и конец големина, и рамки и матични дијаметар.Dial Индикатор со Калибрација, Инчен, #4-48 UNF Конец, 3/8" Матични Кол., Повлечи Назад, Бели Бирање, 0-20-0 Читање, 1.22" (31mm) Dial Кол., 0-0.1" Спектар, 0.001" Дипломирањето, +/-0.001" Точност.

Карактеристики на понудата

Слични понуди