.

.

Х Volt Тапациран Задача Стол - Mesh Назад Компјутер Стол за Канцеларија Биро, Морнарицата (H5713)

Х Volt Тапациран Задача Стол - Mesh Назад Компјутер Стол за Канцеларија Биро, Морнарицата (H5713)

DEN 686.40

Количина на стоки
Достапно

Comold; Ткаенини; Мрежа.Увезени.Дарежлив скала и атрактивен стил за секоја организација бараат врвни перформанси со буџетот.Оваа задача стол е паметен, sculptural стил носи свежи, современ изглед за секое работно место.На дише мрежа назад согласува да го горниот дел од телото за дополнителна удобност и ергономски олеснување.Овој мулти-користете стол има седиште и назад, кои се дизајнирани за поддршка на корисниците на сите големини.Синхронизирано-навалите механизам reclines грбот на повисоко отколку седиштето за правилно назад усогласување.Тилт заклучување е корисно за да се спречи ненамерно поместување назад во вашиот стол.Тилт тензија контроли стапка и леснотијата на recline да се направи поместување лесно, но не премногу брзо.Пневматски седиште висина прилагодување движи седиштето нагоре и надолу за да се прилагодат на различни корисникот височини.Стол карактеристики 360-степен вртливата кои се обезбедува слобода на движење во било која насока.Овој мулти-цел стол располага со 250 lb тежина капацитет и поддржана од страна на г-дин Целосна Доживотна Гаранција.Боја : сина | Стил : Ткаенина.

Карактеристики на понудата

Слични понуди