.

.

Santronics 3115 AC Напон Сензор

Santronics 3115 AC Напон Сензор

DEN 794.40

Количина на стоки
Достапно

Се вклопува во Џеб.Смена На Електрични Кола.Детектира 50-1000 AC volts.Овие AC/DC Напон Детектори од Santronics се идеални за само за било која апликација.Едноставно држете на tic трагач е совет до терминалот лента, штекер, или снабдување мозок, и кога совет свети црвено, знаете дека напон е присутна.Нивните компактен дизајн го прави лесен за транспорт и ги задржува лесно достапни за користење на jobsite.Секој tic тестер ви дава визуелен или аудио индикации на моќ откривање, и треба никаков контакт со проводници да биде активиран.Компактен "пен-со големина на" дизајн за лесна за транспорт и пристапност Изградена на не-проводници поликарбонат за дополнителни безбедносни се Покриени со еден или повеќе од следниве патенти 6,828,767 .75" во дијаметар Дефект Напон 4000+ Volts AC Тест Доведе Жица n/a Совет Материјал n/a Внатрешни работи Диригент Лента Месинг лента околу 4.75" во должина од Оперативниот Принцип Овој инструмент сетила електрични областа произведени од страна на AC напон, преку изолација и без допирање на диригент.Постојана светла црвена сјај на врвот на сензорот ќе укажуваат на присуство на напон.

Карактеристики на понудата

Слични понуди