.

.

Сува Избрише Џебови - 30 Пакет за Обновливи Јасно Пластика Ракави, со Маркер - 9x12 Инчи Мулти-Обоени Листови Училиште & Училница Материјали за Наставниците & Деца

Сува Избрише Џебови - 30 Пакет за Обновливи Јасно Пластика Ракави, со Маркер - 9x12 Инчи Мулти-Обоени Листови Училиште & Училница

DEN 186.24

Количина на стоки
Достапно

30-ПАКЕТ за ОБНОВЛИВИ ПЛАСТИЧНИ РАКАВИ - Вклучува 30 парчиња на трајни Сува Избрише Џебови.Со стандард 9 x 12 инчи, совршен за A4/Писмо, големина трудови.Употреба на работното место, како присуство на состојба, список или во училиштето за цртање, математика, англиски јазик и повеќе!.ОДЕТЕ ЗЕЛЕНО & ЗАШТЕДИТЕ ПАРИ - се Намали вашите отпад со оваа неверојатна транспарентни листови.Нема потреба за печатење на повеќе копии, пишува на активност тетратки и го фрлаат скапоцени хартија.Пар со Сува Избрише Маркери лесно да се избрише и да се избрише она што ќе се напише.МУЛТИ-ЦЕЛ ЛИСТ - Прифатлива алтернатива на скапи високо-технолошки уреди.Идеална алатка за учење да се создаде забава и интерактивни едукативни активности како што се цртање, играње игри, ситници и повеќе!.КНИГА ОРГАНИЗАТОР - Дизајнирани со корисна циклус на врвот, лесно да се собере вашата додадени фајлови : , документи, активности и работа датотека во една врзивно средство.Служи како индивидуализира активни лаптоп, каде што ќе може да генерира неограничен број на листови.СЛАЈД, НАПИШЕТЕ & ИЗБРИШЕ - Лесен за користење обновливи Сува Избрише Џебови.Вметнете и отстраните хартијата од ракав, да погодно промена од хартија внатре.Доаѓа со двојно двострано јасно покрива, со кристално јасна бришењето за полесно пишување и лизгајте.

Карактеристики на понудата

Слични понуди