.

.

До Tierra & Лава Бебе Сокол Balm - Пелена Осип Крем (2 Мл)

До Tierra & Лава Бебе Сокол Balm - Пелена Осип Крем (2 Мл)

DEN 311.76

Количина на стоки
Достапно

БЛАГОТВОРНО s.Бесплатни Parabens и Phthalates.Слободни на Палмово Масло.Без Вештачки Багрила и Мириси.Без Сулфати и Детергенти.Слободни на Тајната Состојки. 1 Бебе Сокол Balm. 4 унци / 120 грама.Квалитетни Состојки.Маите Се Грижи.Локално Извори.Сите Природни, Растенија и Минерали.Научно Е Докажано.Врз основа на Маите Традиција.Нула Отпад Компанија.Навистина Зелена Принципи.Не се Тестирани на Животни.Слободни на Палмово Масло.Жена-сопственост.Рачно изработени од Природата.Уверение Фер Трговија.Во Антигва, Гватемала.Овој смирувачки balm е погоден за повеќето чувствителни на кожи од сите возрасти.Дерматолог, Paediatrician и мајка одобрени, овој крем маст обезбедува олеснување на chafed, сува, нервозни, воспалена и црвена кожа и е совршена за пелена осип.Направени со пријатна камилица и негување на кокосово масло, ова нежно маст ќе и се смири и да се заштити деликатна кожа.Камилица има моќна анти-воспалителни и антисептички својства и има докажано корист за да се помогне во олеснување на воспалена кожа.Olea europaea (Маслиново) Овошје Масло, Cocos nucifera (Кокос) Масло, Chamomilla Recutita (Matricaria) Цвет, Theobroma cacao (Какао) Семе Путер, Не Нано Цинк Оксид, CERA ALBA (Восок), Ricinus communis (Castor) Семе на Нафта, Lavandula angustifolia (Лаванда) Цвет Масло.

Карактеристики на понудата

Слични понуди