.

.

Соларни Отворено String Светла Далечински Управувач, 50Ft Dimmable Свет String Светлина со 25 Shatterproof G40 Светилки (1 Резервни), ПРЕДВОДЕНА Патио Светла, 4 Светлина Режими, IP45 Водоот

Соларни Отворено String Светла Далечински Управувач, 50Ft Dimmable Свет String Светлина со 25 Shatterproof G40 Светилки (1 Резервни),

DEN 1127.76

Количина на стоки
Достапно

???? 【LED Соларна String Светла】Напојува преку соларен панел, нема потреба за власт.Откако целосно полнење (8hrs во една нормална светлина), соларни панел може да работат повеќе од 8 часа.Опремени со 3.7 V 2200m Ah акумулатори и 180° прилагодливи панел.Со 25 приклучоци по кабелот, 1.78 ft растојанието меѓу штекерите (подножјата). ????【Далечински Управувач Патио String Lights & 4 Осветлување Режими】Оваа Yuusei LED G40 дворот светла вклучуваат dimmer и може да се контролира со вклучен далечински управувач, затемнување на осветленоста и брзина од 25% до 100% . 4 Осветлување Режими може да се choosed : Strobe, Брзо Флеш, Бавно Флеш, Здив.Исто така, со TIMMING ФУНКЦИЈА, нема потреба да се трошат дополнително време за да го исклучите светлината, таа автоматски ќе го исклучите под ограничување на времето. ????【Shatterproof и IP45 Водоотпорен Биро Светла】Оваа комерцијални одделение отворено бистри string светлина е направен на влијание-отпорни јасно пластика светилки, се задржи подалеку од опасни парчиња.Дизајниран со затворена и само-gasketed приклучоци, може да се користи безбедно и нормално во секакви временски услови. ???? 【Заштеда на енергија LED Лампи】моќта на секоја G40 LED светилки се 1 W еднакво на 5 Вати блескаво сијалица, reduing 90% енергија, но повеќе светли и доживотно. Топло бела 2700 K G40 свет string светла совршен виси како патио светла, дворот светла, градина светла, дек светла, кафе светла. ???? 【Задоволство Гарантира на Yuusei String Светла】 Вашето задоволство е наш врвен приоритет, и ние се обезбеди 100% гаранција за сите на нашите производи, затоа ако има било какви прашања во текот на користење, ве молиме контактирајте со нас.Соларен Погон : Оваа led соларна string светла се напојува со соларен панел, висока ефикасност соларни панели за искористување на моќта на сонцето да се обезбеди часа на благата светлина.Врвот на панелот може да ги детектира промените во светлина брзо, вртење на светлината автоматски се вклучува во мрак и исклучување на зората.Energu Заштеда : Овие патио string светла доаѓа со 1 W LED светилки, која е многу пониска wattage од нормално волфрам лампи, но повисока ефикасност.Заштеда на повеќе од 80% енергија.Dimmer Вклучуваат & Далечински Управувач : Секој dimmable string светлина е опремен со далечински и dimmer , па можете да го користите далечинскиот управувач за да затемнување на светлина.И не треба да се купат дополнителни dimmer повеќе.Се создаде Пријатна Атмосфера На : топло бела 2700 K осветлување ви обезбеди романтични и релаксирачка вечер.Совршен за патио, градината, балкон, дек, партија, кампување, свадба, бистри, продавница, двор, кафе.

Карактеристики на понудата

Слични понуди