.

.

Pam Damour На Декорирање Дива Магија Притискање На Мат

Pam Damour На Декорирање Дива Магија Притискање На Мат

DEN 958.56

Количина на стоки
Достапно

100% Волна – Направени во НАС и да го создава совршен притискање на површината за вашиот embroideries, ватенка блокови, облека, итн.Одлично За Шиење – На Слаби Притискање на Тастатурата е дизајнирано за облека оние кои се шие.Нејзините долги и слаби форма е совршен за ракави и панталони шевовите.Патување Подготвени – Магијата Притискање на Мат е совршена големина за патување, кампување, или дури и преземање на колеџ домови.Се вклопува во мали места дозволуваат целосна употреба на вашиот простор.Држи Топлина –Ние ве советуваме да го почнете на долната топлина поради количината на топлина на душеци се одржи.Професионални Резултати –се Користат со или без пареа за резултатите кои ги прават сите професионални резултати.Pam Damour Поими Магија Притискање на Мат 12"x 18"- совршен притискање на површината.Густи влакна волна стапица на топлина за да го притиснете, двете страни одеднаш.Направи пеглање лесно за вас и да ја земе исечете половина од времето што вообичаено трошат пеглање.Користење со или без пареа за професионални резултати.Направи на сите природни влакна во САД.Уникатна, со висок квалитет, и фирма производ овозможува овој производ да биде совршен производ за оние кои постојано мора да железо нивната облека.Одличен објект за луѓе кои сакаат шиење на бизнис професионалец кој е подготовка за интервју.

Карактеристики на понудата

Слични понуди