.

.

uxcell M4x38mm Празен Диск Ѕид Гром Завртки Цинк Позлатен Челик за Base, Гипс и Плочка 10pcs

uxcell M4x38mm Празен Диск Ѕид Гром Завртки Цинк Позлатен Челик за Base, Гипс и Плочка 10pcs

DEN 222.96

Количина на стоки
Достапно

Навој Дијаметар : M4; Вкупна Должина : 48mm / 1.89"; Ракав Големина : 38mm x 6.5 mm / 1.5" x 0.26"(L*D); Погоден Ѕид Дупка со Дијаметар : 8mm / 0.31"; Соодветна Дебелина Опсег : 10-16mm.Материјал : Изработени од поцинкуван челик, добра оксидација отпор, ' рѓа и корозија, издржливи.Примена : се Користи за шупливи база на материјали како што се во base, шупливи блокови, гипс, тула, дрво одбори, итн., погодна за инсталирање на светлината-оптоварување објекти како на пример светилки, завеса прачки, фото рамки, грб полици, моќ прекинувачи, итн.Предност : забите на главата може да биде вграден во празен ѕид, кој може да го спречи обвивка од ротирачки во дупка за време на инсталацијата.На шрафовите може да биде лесно да се отстрани, и монтирање делови, исто така може да се расклопуваат и составуваат.Имајте на ум : Тоа може да биде инсталиран со обичен шрафцигер.Тоа ќе биде подобро ако посебна инсталација алатка се користи.

Карактеристики на понудата

Слични понуди