.

.

Tsurumi HSZ2.4S; Float Управувана полу-Вител Подводните Ѓубре Пумпа w/Agitator, 1/2hp, 115V, 2 Празнење

Tsurumi HSZ2.4S; Float Управувана полу-Вител Подводните Ѓубре Пумпа w/Agitator, 1/2hp, 115V, 2 Празнење

DEN 7029.12

Количина на стоки
Достапно

2-инчен испуштање и во прилог плови се префрлите на автоматско работење. 1/2-инчен коњ моќ. 110/220 напон. 5.4 засилувачи. 20-метарски кабел должина.На Tsurumi HSZ2.4 S-62 е полу-вител подводните ѓубре пумпа со agitator.Тоа има Уретан Полу Вител Impeller за максимална трајност и пумпа перформанси.Тоа е прикачен плови се префрлите на автоматско работење.На опционални додатоци се : вертикално испуштање Спојка.Автоматско ѓубре пумпа дизајниран за да се испумпува на песок, отпад и остатоци со минимални носат и затнување. 1. Полу-вител уретан гума impeller со agitator одлага материи и овозможува транспорт на песок и жилав материјал. 2. Високо ефикасни, континуирано должност воздух исполнет, бакар рана мотор со класа E изолација минимизира трошоците на работење. 3. Изградена во термо заштита и механичка заштита спречува моторни неуспех поради преоптоварување, случајно се кандидира-сува и еден етапно усвојување во три фаза единици. 4. Двојно внатре механички пломби со силициум карбид се соочува работи во масло исполнет комора обезбеди за еден од траен печат дизајни на располагање. 5. Двојно заштитени, трајно се подмачкани, висока температура C3 топката лежишта оценет за Б-10 животот на 60,000 часа обезбеди продолжува работниот век. 1. Станбени, комерцијални, индустриски отпадни води и-сајт дренажа. 2. Декоративни водопади и фонтани. 3. Сурова вода за пиење од езера или реки. 4. Слоевита отстранување од мали шахти или басени.

Карактеристики на понудата

Слични понуди