.

.

Balmex Заврши Цинк Оксид Заштита Пелена Осип Крем, 16 Оз & 4 Мл Пакет, 2Count

Balmex Заврши Цинк Оксид Заштита Пелена Осип Крем, 16 Оз & 4 Мл Пакет, 2Count

DEN 575.76

Количина на стоки
Достапно

НАМАЛУВАЊЕ НА ОСИП : Од пелена осип да подсечен, chafed кожата, Balmex Заврши Цинк Оксид Заштита Пелена Осип Крем лечи, ги штити & смирува вашето бебе.Продолжува непречено овозможувајќи за потребната апликација и лесно отстранување.КОМПЛЕТНА ЗАШТИТА : Овој лесен-за-применуваат крем е формулиран со цинк оксид и растенија докажано да се заштити од пелена wetness, кожата chaffing и други осип.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ЛЕКУВАЊЕ на : Balmex содржи #1 докторот препорачува состојка за третман на пелена осип плус Витамини Б5 и E да ги смири воспалена кожа.Клинички докажано за намалување на пелена осип во само една промена на пелена.КАКО BALMEX РАБОТИ : Balmex создава високо ефикасни, долготрајни бариера која помага да се задржи wetness далеку од кожата.Тоа исто така го намалува триењето на кожата предизвикана од контакт со пелена.ДИГЕСТИВНИТЕ ЕНЗИМИ : за Разлика од другите пелена осип третмани, педијатар препорачуваме Balmex содржи вечерна јаглика, состојка која се покажа во тестови за да го инхибираат ензимите во столица, кои се познати да ја иритираат кожата.Клинички докажано да се намали иритација на кожата и пелена осип во само една промена на пелена.Balmex пелена Осип крем работи брзо да ги смири непријатност и да помогне да се лекува пелена осип, обезбедување заштитна бариера за да се неутрализира надразнувачи и придавам влогови на бебешка кожа.Оваа екстра ниво на заштита овозможува Balmex да се Оди дури и чекор понатаму да се задржи вашето бебе удобно и осип-слободни.Balmex содржи Цинк Оксид, #1 докторот препорачува состојка за борба против пелена осип, плус природна состојка (вечерна Јаглика), се прикажани за да помогне да се неутрализира дигестивни ензими, кои се познати да ја иритираат кожата, особено како бебето почнува со цврста храна.Balmex обезбедува и заштита и брзо, ефикасно олеснување S против трите водечки причини за пелена осип : wetness, chafing и иритирачки дигестивни ензими кои се пренесуваат преку бебе дигестивниот тракт да пелени доверени од генерации на негувателите за 65 години - се спречи и да се лекува пелена осип со Balmex.

Карактеристики на понудата

Слични понуди