.

.

HASFINE TDS Метар Квалитетот на Водата Тестер, Професионална 3 во 1 TDS,ЕК и Температура Метар, Точноста Тестирање Пенкало 0-9999 ППМ Метар,Дигитални Спроводливост Метар за П?

HASFINE TDS Метар Квалитетот на Водата Тестер, Професионална 3 во 1 TDS,ЕК и Температура Метар, Точноста Тестирање Пенкало 0-9999

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно

✅【Ги ТЕСТИРААТ ВАШИТЕ ВОДА ЧИСТОТА】 : Со нашата рака, TDS вода метри може да тестира колку е чиста вашата вода?Само се држи во околу 1 инчен длабока вода, а потоа TDS вода тестер може да ви каже вашиот целокупната вода чистота ниво, која ќе биде прикажана на екранот во ppm (parts per million). ✅【 4 ВО 1 МОДЕЛ ФУНКЦИЈА】 : Нашите напредни 3 во 1 ppm метар спроводливост пенкало професионалец во TDS, ЕК и Температурни тестирање, 4 во 1 модел за вашиот слободен избор.И надгради и со голема позадинско осветлување на LCD за лесна за читање, лесно се користи и со автоматско заклучување на функцијата. ✅【 ТОЧНИ И ШИРОК МЕРЕН ОПСЕГ】 : Опремени со врвен квалитет титаниум алуминиумски сонда за да се постигне висока точност, и сигурен Автоматска Температурна Компензација (ATC) обезбедува читање секогаш се точни при различни температури.Тестирање се движат од 1.000 до 9990 ppm, резолуцијата е во зголемувања на 10 ppm, означен со трепкање 'x10' сликата. ✅【 ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И КОРИСЕН】 : Само отстранете ја заштитната капа, притиснете ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче, а потоа се држи на TDS метар тестер во вода ( не повеќе од 4 cm), се чека на екранот се стабилизира, на TDS метар ќе биде автоматски заклучена на LCD заднинско осветлување, екран во секунди, TDS тестер исклучува автоматски по 2 минути на не-се користи за да се зачува батерија.Карактеристики одржи функција која ги снима мерки за полесно читање и снимање. ✅【ФАН-ОМИЛЕНИ УСЛУГИ на КЛИЕНТИТЕ】 : За било каков проблем со нашиот дигитален TDS вода тестер метар, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви даде совршен решенија во рок од 24 часа.

Карактеристики на понудата

Слични понуди