.

.

ПОПИСОТ VHF, Основни, Компактен, Црна, Стандард, M330

ПОПИСОТ VHF, Основни, Компактен, Црна, Стандард, M330

DEN 4260.24

Количина на стоки
Достапно

Aqua Quake одвод функција.Вграден-во Класа D DSC со CH70 посветен приемник.Заеднички NMEA интерфејс за надворешен GPS/NAV конекција.Скенирање ознака и омилен канал функции.Dual/tri-види функцијата за следење CH16 и/или јавете се на каналот.На M330 серија ви дава исти перформанси и функција се поставува како M324 серија, но сега во рамките на помал пакет за да се вклопи во тесни простори.Цени во голема вредност на M330 серија се уште ги вклучува ексклузивни Aqua Quake одвод функција, 25 watts на моќ, IPX7 Водоотпорен оценка, скенирање/одберете scan и Icom е ексклузивни кориснички интерфејс за леснотијата на користење.На M330 е мала големина го прави лесно да го инсталирате во садови со ограничен простор.На dot-matrix дисплеј е јасен и лесен за читање.Комбинација на насочување на тастатурата и меки копчиња обезбедува едноставна, непречено функционирање.Најчесто користени функции се доделуваат на меки копчиња за брз едно притиснување функција пристап.

Карактеристики на понудата

Слични понуди