.

.

Замена на Камерата УЗ-E4 USB Кабел Mini USB Синхронизација Датум Фото Трансфер на Кабелот Компатибилен со Nikon Дигитални SLR dslr фото D300 D3000 D300S D3100 D3S D3X D40 D50 D70 D700 D7000 D70s D80 D90 D4 D4S

Замена на Камерата УЗ-E4 USB Кабел Mini USB Синхронизација Датум Фото Трансфер на Кабелот Компатибилен со Nikon Дигитални SLR dslr

DEN 189.60

Количина на стоки
Достапно

Nikon УЗ-E4 USB кабел, оваа мини-USB кабел е замена за Nikon Coolpix камери за синхронизација и преземање на слики на твојот компјутер, Mac и PC.Овозможува директно поврзување на компатибилни Coolpix камерата на компјутерот преку USB конекција.Сребро-обложено конектори, фолија и плетенка оклопна намалува EMI/RFI пречки обезбедување на висока-брзина, без грешки за пренос на податоци.Mini-USB 5-Пински USB кабел одговара за Nikon камера, стапки на пренос до 480 Mbps во зависност од USB верзија, пренесување на брзина до 10% побрзо отколку повеќето стандардни алтернативи.Компатибилен со : Nikon Дигитални SLR dslr фото D300, D3000, D300 S, D3100, D3 S, D3 X, D40, D50, D70, D700, D7000, D70s, D80, D90, D4, D4 S, D600, D610 камери, исто така компатибилна со Nikon 1 AW1, 1 J3 1 J3, 1 S1 1 S1, 1 V2 1 V2, 1 J1 1 J1, 1 J2 1 J2. За повеќе компатибилни модели, ако не сте сигурни за неговата усогласеност ве молиме контактирајте со нас пред купување.

Карактеристики на понудата

Слични понуди