.

.

QIRG Внесени-им Помогне на Chartplotter, 5in Морски Сателитски LCD Дисплеј XF-520 Dual-Mode Позиционирање GPS Navigator Брод Детални C-САЈТОТ XINUO МАПАТА LED-Осветлување Морски Табелата Плоте?

QIRG Внесени-им Помогне на Chartplotter, 5in Морски Сателитски LCD Дисплеј XF-520 Dual-Mode Позиционирање GPS Navigator Брод Детални

DEN 508.80

Количина на стоки
Достапно

5 инчен колор LCD дисплеј со 480x272 резолуција, LED-осветлување, висока осветленост, длабоко боја, широк агол на гледање.C-МАПА на САЈТОТ и XINUO МАПАТА двојно шема на системот, корисникот може да се префрлат самостојно.Обезбеди XINOU табелата ажурирања редовно.Изградена во XINUO глобалната табела, што обезбеди редовно ажурирање на табелата од нашата веб.Вистински глас емитува за навигација, удобен за користење.Детални голем број на табелата и поефикасно табелата refresh.Функција : Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Морски GPS Материјал : АБС Боја : Како на сликата се прикажува на Екранот : Xf-520, Колор TFT LCD Дисплеј Големина : 5 Инчи, Резолуција на Екранот : 480 x 272 Пиксели (WQVGA) Display Brightness : 400cd / м2 Јазици : Кинески, македонски, кореја, Малезија, турски, Тајландски, грчки, Индонезиски, Јапонски, шпански, француски Display Mode : Стандардна Шема Приказ, Едноставна Шема Приказ, Зис Податоци, Gnss Податоци, 3 D Навигација, Компас Капацитетот на Меморијата : 10,000 показните точки, 200 Правци, 10,000 Знаци, 800 Песни Интерфејс : 0183 Излези 2 Порти, Зис Влезови 1 Порт (независни едни од други, baud rate може да се постави независно) Слика : C-мапа (максимум) & Xinuo Мапата Напојување : DC 10 V-36 V Околина : Работна Температура : 15 ℃ - + 55 ℃ Температура на Чување : -20 ℃ - + 60 ℃ Стандард : За IEC 60945 : 2002 EMC поврзани со клаузули За ЕМК поврзани со проекти За IEC 60950-1 : 2006 За ETSI EN 301 489-3 V1.4.1 : 2002 EMC поврзани со проекти За IEC 60529 : 2006 EMC поврзани со клаузули За ETSI EN 300 440-2 V1.4.1 : 2010 лажни поврзани објекти За ETSI EN 300 440-1 V1.6.1 : 2010 лажни поврзани објекти Пакет Листа : 1 x-Домаќин 1 x 6-core Кабел за Податоци 1 x GNSS Антена 1 x Кабелот за Напојување 2 x Knob 1 x Заградата 1 x Домаќин Маска 1 Сет за Монтажа Завртки 1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот Забелешка : .

Карактеристики на понудата

Слични понуди