.

.

Дигитална Камера Микро Четири-Третини 4/3 (MFT) 12mm Сензор за Чистење Брисеви x 14pcs + 15ml Течни Почиста за Mirrorless MILC и ILDC

Дигитална Камера Микро Четири-Третини 4/3 (MFT) 12mm Сензор за Чистење Брисеви x 14pcs + 15ml Течни Почиста за Mirrorless MILC и

DEN 359.76

Количина на стоки
Достапно

Пакетот вклучува 14pcs 12mm Сензор за Чистење Брисеви за M43 Сензори и 15ml Сензор Почиста.Секој сензор за чистење брис е направен во Класа 100 Чиста Соба и запечатени во вакуум пакет.Флексибилни брис прачка со мини канал овозможува притисок на брис главата рамномерно низ сензор.Ултра чиста вода-базирани сензор почиста има не-агресивни формула.На сензорот почиста е безбедно за двете CCD и CMOS сензори.Тоа може ефикасно отстранување отпечатоци од прсти, дамки, smudges, и прашина на било какви сензори без да остават редеа зад себе.На брис глава е целосно покриени од страна на микрометар ниво на superfine ткаенина ткаенина која носи врховниот чистење ефикасност и 100% безбедно да се деликатни оптички површината.Тоа е лесно да се продавница и да потрае каде било кога ви треба.

Карактеристики на понудата

Слични понуди