.

.

Goplus Вода Трансфер Пумпа Преносни Електрични 120V Sump Комунални 330GPH Со Црево

Goplus Вода Трансфер Пумпа Преносни Електрични 120V Sump Комунални 330GPH Со Црево

DEN 1439.76

Количина на стоки
Достапно

【Цврсти И Издржливи】Пумпата и моторот на домувањето се направени на тешки метали, со висок квалитет купер жица мотор, обезбедува силна моќ и им овозможува на оваа мини вода трансфер пумпа да го издржат тешките употреба.Карактеристики нерѓосувачки челик пумпа connecters, купер црево connecters и црна прав обложени моторни школка, постабилна и издржливи, осигурува својот долг животен век век. 【Професионална Одделение】Нашите мини пумпа доаѓа со ETL Наведени.Компактна големина, но има големи кревање способност.Вода трансфер до 330 литри на час, а неговата максимална лифт до 39 нозе. 【Комунални】Стандард дизајн на 3/4" градина црево тема поврзаноста на влезот и испуштање за лесна инсталација.Пакетот доаѓа со 6ft црево и вшмукување прилог.Максималната големина на честички што може да се помине низ вшмукување на филтер е 5мм.Јасно да се види преку вшмукување црево овозможува лесно следење на пумпа сува работи. 【Мулти-функции】Апликацијата вклучува отстранување на водата од аквариуми, затнат тоне, поплавени подруми, waterbeds, машини за перење, блокирани тоне, бојлери, тенкови и така натаму. 【Преносни и Лесен за Употреба】Патентиран дизајн со флексибилни impeller и вода трансфер пумпа.Ultra light портабл пумпа со 6ft кабелот линии, може да се користи секој каде што сакате.Исто така, многу лесен за транспорт и складирање.

Карактеристики на понудата

Слични понуди