.

.

LEONLITE Црвено Отворено LED Излез Знак, Влажни Локација Излез во случај на опасност Светлина, Резервната Батерија, УЛ Наведени, AC 120/277V, Надворешните Hardwired Водоотпорна Из

LEONLITE Црвено Отворено LED Излез Знак, Влажни Локација Излез во случај на опасност Светлина, Резервната Батерија, УЛ Наведени,

DEN 1679.76

Количина на стоки
Достапно

✅ Во согласност Влажни Локација Итни Знаци : Ова ДОВЕДЕ црвено излез знак светлина во согласност со знак и за итни случаи осветлување прописи.Овој двоен лице излез во случај на опасност знак светлина има вграден-во 3,6 V 500m Ah Ni-МЗ батеријата, допуштајќи да остане на за минимум 90 минути по електричната енергија кога целосно наполнета. ✅ Комерцијални Одделение за Заштита на Дизајн : Направени со ABS пламен-retardant материјал, оваа светлина е безбедно од дожд, прав, снег, вода, и други штетни фактори.Можете да ја користите оваа LED излез во случај на опасност знак светлина на отворено како складишта, трговски центри, училишта, ресторани, хотели, итн. ✅ ЕВА Пена : Овој влажен локација излез знак е опремен со ЕВА изолација пена.На ЕВА изолација пена го задржува светлина тело цврсто прикачен на монтирање на површината.Не само што ги елиминира краток кола, но тоа, исто така, има термичка изолација ефектот за намалување на потенцијалните оган опасности. ✅ Лесно да се Инсталира : Оваа светлина користи 120 V или 277 V AC напон и има тест копче за да го тестирате светлина.Две насока индикација стрелките на влажни локација излез знак светлина, може да се промени. ✅ УЛ Наведени : излегување во пресрет на барањата за UL924, овој влажен локација оценет излез знак светлина е безбедно да се користи.На УЛ-листата на светлина обезбедува висок квалитет.Влажни локација оценет.Останат осветлена за најмалку 90mins.ABS пламен-retardant материјал.Влажни локација rated Stay осветлена за најмалку 90mins ABS пламен-retardant материјал.

Карактеристики на понудата

Слични понуди