.

.

12PK Мерење Цилиндри, 25ml - Класа Б Толеранција - Octagonal Основа - НИ Извори Полипропилен Пластика - Индустриски Квалитет, Autoclavable - Eisco Лаборатории

12PK Мерење Цилиндри, 25ml - Класа Б Толеранција - Octagonal Основа - НИ Извори Полипропилен Пластика - Индустриски Квалитет, Autoclavable

DEN 919.20

Количина на стоки
Достапно

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | Пакет од 12, 25ml капацитет на мерење цилиндри направени од врвен квалитет, НИ извори полипропилен plastic.Class Б толеранција.На проѕирен, крути полимер е отпорна на замор за супериорен и сигурен издржливост.Autoclavable за лесно чистење и стерилизација.OCTAGONAL БАЗА | Цилиндар има octagonal база за максимална стабилност.ВОСКРЕСНА GRADUATIONS | Супериорен оптички јасност со лесно може да се прочитаат, покрена 0.5 ml дипломирањето линии кои се означени на секои 5ml.Калибриран да содржи.НИ ИЗВОРИ на СУРОВИНИ | Додека производот е произведен во Индија, суров материјал од премиум полипропилен пластика е извори од НАС и е ексклузивно за Eisco Лаборатории.ОДЛИЧНО ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ ЛАБОРАТОРИИ, УЧИЛНИЦИ & ДОМАЌИНСТВО | Висока топлина толеранција и добри до одлични хемиска отпорност.Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.

Карактеристики на понудата

Слични понуди