.

.

300М - Mobilkonferenztelefon - GSM / UMTS

300М - Mobilkonferenztelefon - GSM / UMTS

DEN 621.60

Количина на стоки
Достапно

- Konftel 300 МЕТРИ 3 G/GSM-конференција телефон - Совршени за компании кои се избрани за мобилни комуникации решение - се Наменети за употреба во мобилни мрежи - Omnisound 2.0 обезбедува кристално јасен звук на сите повици - Omnidirectional микрофон и три јазик за оптимално аудио перформанси на Батеријата овозможува до 30 часа време на разговор и се наплаќа кога Konftel 300 МЕТРИ е поставен на придружните полнење лулка - Поддржува снимање на SD мемориска картичка - совршени за интервјуа документација или, едноставно, како потсетник за важни разговори и средби; исто така, може да се користи како dictaphone - Мулти-партиски повици и конференција водич - мобилен оператор во мрежата одредува бројот на учесници во мулти-партиски повици, но обично до 6 луѓето можат да се поврзете - Конференција водич кој ги чува повик групи на прстени за сите страни истовремено на допир на копче - USB конекција за Vo IP повици, и УЗ средини - Line mode се префрлува помеѓу и ги комбинира мобилни и USB конекции - Проширување микрофони за поголеми состаноци - Omni Sound� 2.0 : Wideband преку USB - Микрофон : Omnidirectional 360�- Фреквенциски опсег : 3 G/2 G 200-3300 Hz USB 200-7000 Hz - Прием област : До 30 м2 > 10 лица - Опсег со проширување микрофони : До 70 м2 > 16 лица - Јачина на звук : Max. 90 db SPL 0.5 m - Еквилајзер : темно неутрална и светла - GSM 850/900/1800 - 3 G/UMTS 900/2100 - USB 2.0. Компатибилен со Microsoft Office Communicator Skype и други алатки за комуникација - Батерија : 5200 m Ah до 30h време на разговор/270h standby - за Полнење стојат : AC адаптер 100-240 V AC/14 V DC електрични кабел должина 90 c - SIM картичка со поддршка за PIN/PUK - Именик : 500 контакти - Увоз/извоз преку SIM картичка - Повик групи : 20 групи - Поддржува снимање на 2 GB SD мемориска картичка - Поддршка за пораки за SMS текстуални пораки - Кенсингтон безбедност слот за анти-кражба заштита - Displ.

Карактеристики на понудата

Слични понуди