.

.

10 Инчен LED Прстен Светлина Светилка со можност да биде продолжен Tripod Стојат, Флексибилен Телефон Носителот, QIQIU Selfie Камерата на Телефонот Студио за Видео Dimmable за Live S

10 Инчен LED Прстен Светлина Светилка со можност да биде продолжен Tripod Стојат, Флексибилен Телефон Носителот, QIQIU Selfie Камерата

DEN 348.00

Количина на стоки
Достапно

【Ви донесе Соодветна Светлина и Боја Температура】 светлина осветлувањето може да се прилагоди до 10 степени.Ако сакате да се направи боја помек, можете да ја прилагодите бојата на три температури (бела, топло жолта, и топло бела). 【Посветла Визија】 Овој прстен светлина комплет може да се направи вашата визуелна свет поубаво изгледаат поубаво кога ќе видео со семејствата и пријателите.Со овој ringlight, вашите фотографии на Instagram и Лице книга ќе биде многу убава и шармантна. 【2 Телефон Носители Вклучени】 Ова ДОВЕДЕ прстен светлина е опремена со 2 универзален телефон носители,која ќе ви овозможи да се направи видеа или стриминг, selfie на различни платформи во исто време и покажува различни агли за вашата публика. 【10" Прстен Светлина 360° на Ротација Агол 】 360° на Ротација Агол за прстен светлина whcih ви овозможува да најдете совршен агол на светлина вашиот предмет. 【USB Напојува 】 Напојува преку USB, нашите прстен светлина може да биде поврзан со USB порти, моќ банка, тетратки, компјутер, итн.QIQIU Прстен Светлина Спецификации : Вистинската Светлина со USB Кабел за Напојување : USB Интерфејс - Напон : 5 V - Моќност : 8-12 W - Полнење Напон : DC 5 V - Должина на Кабел : 2m - Прстен Светлина Надворешниот Дијаметар 10inch/26cm - Прстен Светлина Внатрешен Дијаметар : 8inch/20cm - Број на Led диоди : 120 - 3 Лесни Начини : Топла Светлина, Топло Бела, Бела Светлина, Боја Температура : 2900-5600k - Осветленост : 10 нивоа Прилагодливи Телефон Носителот - Материјал : Метал+Тешко Пластика - Должина на : 17cm - Макс.Телефон Големина : 6.5" Tripod Стенд - Складирање Висина : 8см - Поддршка Висина : 6cm Пакет се вклучени : 1 сет на x 10" прстен светлина QIQIU Прстен Светлина 1. Кога ќе се најдете во затворен светлината е доволно, можете да се обратите на нашиот прстен светлина со трибина, и да го прилагодите осветлувањето на екранот на прстен светлина според внатрешна средина, така што светлината на твоето лице може да задржи доволно светлина. 2. Тоа ќе ви донесе добра осветлување ефект кога ќе рекорд на You Tube-видео записи.Под осветлување на прстен светлина во собата, вашата шминка ќе биде повеќе убави и великодушни. 3. Појасна Youtube-Video Quality : Нашата прстен светлина, може да го додадете доволно светлина на вашето лице или артикли кога снимате видео, направи вашето лице линии повеќе стереоскопски и вашите детали за производот појасни.Повеќе луѓе би сакале да ги гледате на вашиот видео и да стане вашите навивачи. 4. Повеќе Шармантна Очи : Кога ќе ги користат нашите прстен светлина за да го завршите вашиот совршен шминка и да ги преземат selfie, ќе најдете дека вашите очи се полни со шарм, како очите на ангел, која е предизвикана од оваа додаде светлина. 5. Не се Лизга Trippod Нога : Анти-лизга гумени нога, стабилна работа во различни десктоп.Ги поддржува сите големини на мобилни телефони.Погоден за i Phone X/7 Плус, 7, 8, 8 Плус, X, 6, 6s, 5, 5s, 4, 4s/за Samsung Note 8, S8/S9,итн.

Карактеристики на понудата

Слични понуди