.

.

INABA Churu Мачка Третира, Жито-Бесплатно, Lickable, Squeezable Крем Purée Мачка Третираат/Topper со Витамин E & Taurine, 0.5 Унци Секоја Цевка, 24 Цевки (4 по Пакет), Пилешко со Ракчиња Рецепт

INABA Churu Мачка Третира, Жито-Бесплатно, Lickable, Squeezable Крем Purée Мачка Третираат/Topper со Витамин E & Taurine, 0.5 Унци

DEN 695.28

Количина на стоки
Достапно

НАПРАВЕНИ СО ЗДРАВИ СОСТОЈКИ МОЖЕТЕ ДА му ВЕРУВАТЕ : Секој Inaba производ е направен со вкусен, човековите-одделение состојки, вклучувајќи фарма-покрена пилешко и/или диви-фатени на туна.Ги ОДРЖУВАМЕ НАШИТЕ МАЧКИ ХИДРИРАНИ и БЕЗ ДОДАВАЊЕ на КАЛОРИИ : Секој вкусни, крем Churu цевка содржи 91% влага и само 6 калории (една десетина од калории од традиционалните сува мачка третира), што го прави здрава ужинка можете да се чувствуваат добро за хранење.СЛОБОДНИ НА ЛОШИ РАБОТИ : Вашите мачки пријател е важна за нас, која е причината зошто ние сме чуваат работите како зрна, конзерванси, вештачки бои и carrageenan надвор од нашата мачка третира, но додаде работи како Taurine да им помогне со своите целокупното здравје.ГИ ЈАДЕ ОД ВАШАТА РАКА : Овие lickable purée месо цевки за мачки биле дизајнирани за да се хранат со рака, како интерактивен начин да потрошите време со вашите мачки, но можете да го користите како влажни/сува мачка храна topper или како начин да се прикријат лекови.ДОДАДЕТЕ НЕКОИ РАЗЛИЧНИ за ДА ВАШАТА МАЧКА Е ЖИВОТ : на Располагање во единаесет вкусен вкусови, мачки на сите фази (маче на постарото), ќе бидат во можност да се најде вкус што го сакам.Житарици.Конзерванси.Carrageenan.Вештачки Бои.Овие lickable третира за мачки се направени со 100% чиста и природна фарма-покрена пилешко!На располагање во прекрасна сорти, Churu Purées се богати со влага felines потребата за здравство.Едноставно солза отворите некоја цевка и даде малку да се притисне за да се хранат овие жито-бесплатно, конзерванс-слободен третира со рака.Можете исто така да истурете ги во сад или да го користите како вкусен topper на влажна или сува храна.Водата е важна кога станува збор за вашите мачки исхрана.Диви мачки се добие хидрирани со влечење влага од нивната храна.Домашните мачки, кои се пред се јадат суви мачка храна, потребна дополнителна влага, бидејќи тие не може да ги апсорбира преку нивната исхрана.Дехидратација кај мачките може да доведе до здравствени проблеми, како што се UTI, FLUTD и CKD.Исхрана која вклучува влага богата храна и третира како Inaba Churu Мачка Третира може да помогне да се спречи дехидратација.

Карактеристики на понудата

Слични понуди