.

.

2x5x7mm Правоаголник Широк Агол Сини LED (Пакување од 50)

2x5x7mm Правоаголник Широк Агол Сини LED (Пакување од 50)

DEN 1728.00

Количина на стоки
Достапно

2x5x7mm Правоаголник Широк Агол Сини LED (Војници од НАС).Големина : 2x5x7mm Правоаголник LED Боја : Сина, Луминозноста : 7,000-9,000 mcd.Напред Напон : 3.0-3.4 v, Тековни : 20m A, бранова Должина : 460-465nm.Агол на гледање : 105-115 Степени, Mount Style : Преку Дупка (НАТОПИ), Леќа Боја : Јасно.Супер-светли Led диоди, кои се користат за mods, РК, adruino, автомобили, ХО Скала модели, авиони, камиони, adafruit проекти, ноќта на вештерките, божиќ, КОМПЈУТЕР, Ultra Light, итн.Сината боја 2x5mm правоаголник ЛЕР е живописни бои кои можете да не одат во ред со.Оваа 2x5x7mm led најчесто се користи во многу сопствени проекти, автомобил осветлување, модели, и речиси сите други проектот може да се мисли на.Тие исто така се користи за сопствени проекти или во масовно производство производи, како и.Ова е исклучително популарен големина.Оваа големина и тип на лер е толку популарна и поради тоа е светла, лесен за употреба, мали, и разновиден.Тоа може да се вклопат во повеќето сите простори.На особина која се поставува ова ДОВЕДЕ разлика од други лица во слична категорија е дека тоа е правоаголна форма која е во состојба да се вклопи во уникатен апликации, каде типичен круг светла не може да работи многу добро.Ова може да помогне многу, кога се обидуваат да го осветлите нешто во мали простори.Други големини за тоа е попозната како што се, 5mm, 2mm, 7mm, 2x5x7mm, 5x2x7mm, 5x7x2mm, 2x7x5mm., 7x5x2mm, 7x2x5mm.Ние ги користиме и имаат само со највисок квалитет led диоди таму.

Карактеристики на понудата

Слични понуди