.

.

MHUI Полиуретан Круг Шупливи СТП Род Жолта Надворешниот Дијаметар од 45/50mm Долго 19.6 Инчен Има Добра Амортизирање се Намали Бучавата,5020500mm

MHUI Полиуретан Круг Шупливи СТП Род Жолта Надворешниот Дијаметар од 45/50mm Долго 19.6 Инчен Има Добра Амортизирање се Намали Бучавата,5020500mm

DEN 1257.60

Количина на стоки
Достапно

[Солза&Отпорни на Абразија]Полиуретан обезбедува подобра абење и отпорност на триење и може да се поподготвени да се постават на друг материјал. [Издржливост]Полиуретан elastomers се карактеризира со висока цврстина, висока еластичност, мала деформација и добро истегнување сила. [Лесни]мала тежина, machinability,Голема флексибилност,Висок притисок исклучителна отпорност, обично добро термички и електрични изолациони својства. [СТП Материјал]Користење на полиуретан како умираат материјал во голема мера може да се скрати времето и трошоците за правење умре. [Апликации]се Користи за сите видови на машини дејствува како тампон или шок апсорбер, а идеален умре пролет.

Карактеристики на понудата

Слични понуди