.

.

DTK 9 Клетки 11.1 V 7800MAH Лаптоп Замена на Батеријата за DELL Inspiron 1525 1526 1545 1546 VOSTRO 500 (P/N GW240 X284G RN873 451-10534 M911G GP952 0F965N G555N)

DTK 9 Клетки 11.1 V 7800MAH Лаптоп Замена на Батеријата за DELL Inspiron 1525 1526 1545 1546 VOSTRO 500 (P/N GW240 X284G RN873 451-10534

DEN 611.52

Количина на стоки
Достапно

Батерија тип : Li-ion; Капацитет : 7800m Ah; Клетки : 9-клетка; Напон : 11.1 V. Компатибилни Модели Dell Inspiron 1526 / 1525 / 1545 / 1546 PP29 L / PP41 L Vostro 500. Компатибилен Дел Броеви C601 H D608 H GP952 GW240 GW252 HP297 RN873 RU586 XR693 312-0625 312-0626 312-0633 312-0634 312-0763 312-0844 451-10478 451-10533 451-10534 J399 N G555 N M911 G 0 F965 N X284 G.Операција време за стандардни батерии(9-клетка, 7800mah) : Околу 3 часа, конкретната операција време ќе зависи од тоа колку електрична енергија се бара од страна на вашиот уред и како го користите.Сите DTK батерии се УЛ/CE-/FCC-/Ro HS уверение за безбедност и се одликува со голем број на безбедносни карактеристики, вклучувајќи и краток спој, се прегрее, и преоптоварување заштита.Строги упатства за компатибилност и стандарди за усогласеност за животна средина безбедност.Одделение А клетки се обезбеди брзо цени и ниска потрошувачка на енергија; Изградена-во коло заштита гарантира и безбедноста и стабилноста. 100% Нов од Производителот.До 500 надополнување циклуси.прегревање заштита.прекуструјна заштита.overvoltage заштита.overcharge заштита.со текот на испуштање заштита.краток спој заштита.Ctrl + F за да го најдете вашиот модели.За DTK.DTK е производство, продажба во еден од производителите, професионални производство, продажба на лаптоп батерии.За секој од нашите клиенти со високо квалитетни производи.Ви посакувам среќен шопинг, ви благодарам.Компатибилни Модели.Dell.Inspiron 1526 / 1525 / 1545 / 1546 PP29 L / PP41 L.Vostro 500. Компатибилен Дел Броеви.C601 H D608 H GP952 GW240 GW252 HP297 RN873 RU586 XR693 312-0625 312-0626 312-0633 312-0634 312-0763 312-0844 451-10478 451-10533 451-10534 J399 N G555 N M911 G 0 F965 N X284 G.Ве молиме да го проверите оригиналот на батеријата модел, форма.Бидете сигурни дека ќе го добиете точниот батеријата.Спецификација:.Клетки КОЛИЧИНА:9. Напон(V):11.1 V. Капацитет:7800m Ah.Боја:Црна.Димензија:220.8*67.5*23.4. N.W.:325g.Тип:Li-ion.

Карактеристики на понудата

Слични понуди