.

.

2 Пакет Мотивациони Училница Украси Банер Постери за Наставниците, Огласна Табла/Ѕидот Оркестарот за Основно/Предучилишно, Позитивни/Инспиративни/Раст начин на Ра

2 Пакет Мотивациони Училница Украси Банер Постери за Наставниците, Огласна Табла/Ѕидот Оркестарот за Основно/Предучилишно, Позитивни/Инспиративни/Раст

DEN 359.76

Количина на стоки
Достапно

Популарната Училница Украси : Нашиот раст начин на размислување банери се идеални за украсување на огласната табла во градинка училница, предучилишна училница, ѕид, сликарство соба, училиште и канцеларија.Овие инспиративни банерите може да се користат за декорација на огласната табла на училница ѕид, врати, chalkboards, наука/ математика училница, читална и повеќе.Тоа е убаво наставник материјали, колеџ кампуси ѕид уметност и декорација училница материјали.Шик Мотивациони Дизајн : Овие позитивни банер поставите имаат усвоено око-фаќање на потекло и на фонт дизајн со светли бои.Жив дизајн може целосно да го привлече вниманието на децата и да им помогне да развијат позитивни и оптимистички став.Корисни како во домот, како ѕид уметност или како училница украси и огласни табли.На affirmations на овие инспиративни плакати може да се апсорбира преку секојдневно повторување за успех во својата иднина.Убаво Инспиративни Училница Банер : Секој мотивациони училница оркестарот банер има различни позитивни цитати, кои можат да поттикнат децата да ги унапредат храбро, да ги потсетам да се одржи позитивен начин на размислување и да се изгради самодоверба.Тоа е совршен за училница огласна табла декорација и за првиот ден на училиште оркестарот.Образовни декорација банерот е импресивен мотивациони декорација за училница или во вашата соба.Училница Постери Вредност Пакет : мотивирачките постер поставен вклучува 2 парчиња позитивни банер (39"x14").Доволно за да се оркестарот вашиот огласна табла, ѕид, постер одбор, визија одбор и основно училница.Тоа е убаво, назад на училиште украси за момчиња, девојки, ученици и наставници.Растот начин на размислување банер се креативни наставни постери и служи како секојдневни потсетници за да помогне да се формира позитивен начин на размислување.На инспиративни банерите може да се применува како комбинација или посебен дел, светли бои и со порака.Здрав Огласна Табла Оркестарот Банер : шарени училница Инспиративни ѕид плакат е направен на силна хартија и површина е покриена со висок квалитет PET) филм.Тоа е еднократно и трајни производи за долготрајна употреба.Растот начин на размислување банерот е дизајниран со предучилишна и основно училишна возраст, совршен за училница.Нашиот билтен на одборот постери со различни печатење и покажуваат јасни обрасци и букви.Тоа е одличен избор за примена на овие позитивни постери за деца' спални соби и училница.

Карактеристики на понудата

Слични понуди