.

.

Индуктивен Сензор, Индуктивни Близина Switch, Сензор, BEM12-04 Серија 4mm Цилиндрични Индуктивен Сензор за Детекција Прекинувач (Б)

Индуктивен Сензор, Индуктивни Близина Switch, Сензор, BEM12-04 Серија 4mm Цилиндрични Индуктивен Сензор за Детекција Прекинувач (Б)

DEN 220.56

Количина на стоки
Достапно

Индуктивен Сензор - Вграден во повеќе за заштита на кола се обезбеди безбедност за употреба.Индуктивни Близина Switch - за Брз одговор, со голема сигурност, силна анти-мешање способност.Сензор - Ова е индуктивен близина switch сензор со 4mm откривање на далечина.Близината Switch - Кога објектот пристапи сетилните областа на прекинувачот, switch брзо може да се емитуваат електрични команди без контакт или притисок е потребно, точно како одраз на ставовите на движење на објектот.Гаранција за квалитет - За секој производ ќе купи од нашата продавница.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Спецификација : Модел : BEM12-04-NK/BEM12-04-PK/BEM12-04(Изборен) Напојување Напонот : DC10-30 V/AC90-250 V Излез Форма & Status : NPN НЕ/PNP НЕ/AC БЕЗ Откривање на Далечина : 4mm Откривање Објект : Железо/магнетни метал (Откривање на далечина на не-магнетни метал ќе се намали) Дупка Големина : 12mm Кабел Должина : 1.75 м Заштита Оценка : IP67 Домување Материјал : Бакар никел позлата Контрола Излез :

Карактеристики на понудата

Слични понуди