.

.

EliteSRS, Пренапони 3.0 Професионални Брзина Скокаат Јаже за Double Unders

EliteSRS, Пренапони 3.0 Професионални Брзина Скокаат Јаже за Double Unders

DEN 1103.76

Количина на стоки
Достапно

Со цел ДА се ПОДОБРИ ВАШИТЕ ВЕШТИНИ : патентираната форумот главата дизајн на Пренапони брзина јаже се справува создаде centripetal "камшик" ефект, ви дава зголемена повратни информации за развивање на double unders ритам побрзо од стандардните брзина скок јажиња.КВАЛИТЕТОТ на ИЗГРАДБА : Напливот 3.0 е премија јаже собрани во САД користејќи високо квалитетни делови.Нерѓосувачки челик топката лежишта нема да рѓа кога ќе пот.Најлон обложени брзина кабелот е kink-отпорни и потрајни од стандардните ПВЦ брзина кабли.МАЗНА Ние препорачуваме користење на овој јаже скокнеш во затворен простор или со скок јаже мат да се зголеми кабел за долговечност.ПРИЛАГОДЛИВИ СКОКААТ ЈАЖЕ : Рачки вклучуваат завртка и копче систем за брзо промена на големината или замена на вашиот кабел; Рачки мерка 5" долго секој.Kink отпорни најлон обложен кабел за мерење на 10' долг; Погоден за возрасните (мажите и жените) до 6'5" високо.СПЕЦИЈАЛИСТ ЈАЖЕ : Напливот 3.0 беше дизајниран од страна на професионални скокаат јаже тренери и спортисти на Елитата СРС специјално како крст обука двоен под скокаат јаже.Не се препорачува како општо фитнес скокање јаже.Вклучува справи/се користи за складирање торба.Dual-топка имајќи алуминиумски рачки.Рачки вклучуваат брз промена на големината на алатка за брзи микро-корекција или замена надвор кабли.Станува стандард кај 10ft Мах Серија : 2.4 mm Кабел (3/32" најлон обложени брзина кабел).Нерешено string торба вклучени за практично складирање.

Карактеристики на понудата

Слични понуди