.

.

KYTE БЕБЕ Мека Бамбус Rayon Footies, Предвремени Затворање, 0 До 24 Месеци, Цврсти Бои

KYTE БЕБЕ Мека Бамбус Rayon Footies, Предвремени Затворање, 0 До 24 Месеци, Цврсти Бои

DEN 266.40

Количина на стоки
Достапно

Машина За Миење. 97% бамбус rayon; 3% spandex.Направени се од сите природни, противалергиски и еко пријателски свилен мазна бамбус rayon.Се водат материјал овозможува сит или отворени се вклопуваат.Бамбус Rayon ткаенина регулира температурата за оптимална удобност и чување на малите топло и пријатно.Машина за миење со ладна вода со природен детергент; Висат сушење држи производот неверојатно мека; избегне кајгана.Kyte БЕБЕ footies се направени од свилен мазна rayon од бамбус и да дојде во виножито на светла, цврсти бои и модерен отпечатоци.Тие доаѓаат во сите големини од новородено до 24 месеци, и секоја возраст помеѓу.Нашата симпатична footie пижами се направени од свилен мазна бамбус rayon, што ги прави екстра мека и snuggly.На еластичен материјал ви дава опција да имаат сит или отворени се вклопуваат додека се уште престојуваат удобно и стилски.Во Kyte БЕБЕ, ние работиме врз основа на овие 4 принципи : УДОБНОСТ : Од мека, дише и мазна бамбус-врз основа на ткаенина, да се прецизно дизајнирани големини на ракавите, ние се стремиме да им даде на вашите деца удобноста им е потребно.Нашите производи се регулира температурата за оптимална удобност, чување на вашите малечки топло и пријатно на сите времиња.ЕДНОСТАВНОСТ : Ние знаеме дека ништо што може да се стори за да се направи еден родител е животот полесен секогаш е достоен за тоа.Животот е зафатен, па ние сме ли покриени.Сигурност И БЕЗБЕДНОСТ : безбедност на вашето бебе е нашиот приоритет број еден, период.ОДРЖЛИВОСТА : Нашите производи се етнички и одговорно направени со бамбус, еден од најпознатите одржливи ресурси во светот.На овој начин, ние сме во состојба да ја произведе softest производи наоколу, додека правејќи се дека светот вашето дете расте во зелена еден.Kyte БЕБЕ производи се едноставно softest бамбус спиење кеси, layette, и ќебиња.

Карактеристики на понудата

Слични понуди