.

.

1000Pcs Сива Wire Конектор - Електрична Жица Капа, Изолациони, Преносни & Брз

1000Pcs Сива Wire Конектор - Електрична Жица Капа, Изолациони, Преносни & Брз

DEN 455.76

Количина на стоки
Достапно

Материјал : Жица капа направен од високо-квалитетна изолација и пламен-retardant пластика, случајот се обновливи и работи на максимална температура од 221°F(105°C), што го прави побезбеден од традиционалните електрични лента.Широко Апликација : Големина појавување случај овие жица конектори може да се користи за да се поврзете на бројот на електрични жици проекти и апликации, вклучувајќи.вклучувајќи затворен жици, дома жици, автомобили, итн.Голем пакување - 1000 PCS Сива жица конектори, боја код значи применливи жица големина.Сива (Жица спектар - 22-16 AWG, Мин : 1x# 22+1x# 20, Max : 3x# 20).Максимален Напон Оценка : 600 V. Лесен за Користење : Едноставно тргни близина на школка на погоден жица и завртка тоа заедно и да се сврти на жица капа насока на стрелките на часовникот за да ја завршите инсталацијата.Дизајн : Светлина и преносни, инсталација, без употреба на други алатки за тема дизајн направи операција повеќе погодно.Спецификација : 1000 PCS Сива Жица Капи, Жица спектар - 22-16 AWG, Мин : 1x# 22+1x# 20, Max : 3x# 20).Максимален Напон Оценка : 600 V. Високо-квалитетни : The wire конектор школка е направен од високо-квалитетни пластични изолација и пламен retardant, кој е безбеден за висока температура отпор.Внатрешниот метал пролет е високо проводници.Големина : 0.63"(W) x 1.05"(H)Лесно Ракување : цврста врска може да биде завршен во само секунди.Забелешка : ве Молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања.

Карактеристики на понудата

Слични понуди