.

.

USB 3.0 Продолжување Кабел 10ft, VCZHS Трајни Плетенка USB 3.0 Продолжување Кабел - A-Машки до-Женски за USB Флеш Диск, Читач на картички, Хард Диск, Тастатура,Глувче,Playstation, Xbox, Пе?

USB 3.0 Продолжување Кабел 10ft, VCZHS Трајни Плетенка USB 3.0 Продолжување Кабел - A-Машки до-Женски за USB Флеш Диск, Читач на

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно

Лесно Стигнат до Продолжување на Кабел : USB 3.0 продолжување кабел нуди лесен и ефтин начин да се протега вашиот USB конекција со компјутер или Mac за употреба со Oculus VR, Playstation, Xbox, USB Флеш Диск, Хард Диск, Читач на картички, Глувче, Тастатура, Принтер, Скенер, Камера и други USB компјутерски периферни уреди. 5 Gbps за Пренос на Податоци : Овој USB extender кабелот поддржува high speed USB 3.0 трансфер на податоци го оценувате до 5 Gbps - 10 X побрзо од USB 2.0 (480 Mbps), кој ви овозможува да пренесувате HD филмови или датотеки во само секунди, кога вашиот домаќин е опремен со USB 3.0 порт.Исто така наназад компатибилен со USB 2.0, 1.1 и 1.0 (брзина ограничена со USB автобус).Приклучете се Изградени, со повеќе слоеви на екранировка за да се минимизира пречки, корозија-отпорни, ефикасно продолжување на кабел услуга живот.Се прошири & Заштита на USB Порта : Со овој USB 3 продолжување мозок, не треба да се притисне на себе на задната страна на ТВ или десктоп да се поврзете usb диск или друг usb периферни уреди повеќе,можете да се прошири на USB порта за повеќе удобен и лесно стигнат до локацијата.Во прилог на ова,usb вид на продолжување кабелот е совршен за заштита на USB приклучоци на вашите уреди од постојано приклучокот и отстранете.USB 3.0 продолжување кабел нуди лесен и ефтин начин да се протега вашиот USB конекција со компјутер за употреба со Oculus VR, Playstation, Xbox, USB Флеш Диск, Хард Диск, Читач на картички, Глувче, Тастатура, Принтер, Скенер, Камера и други USB компјутерски периферни уреди.

Карактеристики на понудата

Слични понуди