.

.

Heschen Плоштадот Индуктивен Сензор Switch Не-Shield Тип PL-05Y1 Детектор на Растојание 5mm 90-250VAC 400mA Нормално Отворен(НЕ) 2 Жица

Heschen Плоштадот Индуктивен Сензор Switch Не-Shield Тип PL-05Y1 Детектор на Растојание 5mm 90-250VAC 400mA Нормално Отворен(НЕ)

DEN 162.96

Количина на стоки
Достапно

Откривање на далечина : 5mm±10%.Напон : AC 90-250 V; Излезна Струја : 400m A.Тип : NO(Нормално Отворен).Инсталација : Не-Штит(не-рамна).Димензија : 17×17×35mm.Откривање на Објектот : Магнетни Метал(на откривање на далечина се намалува кога тоа е не-магнетни метал)Откривање на далечина 5mm Set растојание 0-4mm Power : AC90-250 VTemperature спектар -25 -+60℃Изолација Отпор >50 MΩMaterial ABSDimension : 17 X17 X35mm Mounting Начин : Не-shield type CE уверение.

Карактеристики на понудата

Слични понуди